Jump to content

Rad za opće dobro


joekifla

Preporučene objave

Dobio sam danas rijesenje sa drugostupanjskog suda. Nisam bio na izricanju presude zbog posla. Da skratim. Dobio sam 10 mj zatvora zbog voznje automobila pod zabranom. Pa me zanima sljedeće: mogu li se žaliti na tu presudu i mogu li tražiti da se preinaci presuda u rad za opće dobro. Hvala unaprijed na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo nepovezano iznosite činjenice.

 

Je li u konkretnom predmetu tek izrečena prvostupanjska (nepravomoćna) presuda Općinskog suda ili se radi o drugostupanjskoj odluci Županijskog suda, te ako je riječ o potonjem kakva je to odluka, jer spominjete rješenje, što bi sugeriralo da se radi o ukidnoj odluci i sve ide na početak? Detalji su bitni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako... žalio sam se na presudu s opcinskog suda( našice). Sada sam dobio presudu s Žuapnijaskog suda ( Osijek) djelomicno je prihvacena žalba, ali i dalje uz zatvorsku kaznu od 10 mj. U razgovoru s Odvjetnikom sam saznao da nemam pravo daljenje žalbe? inace jedini dokaz je izjava Sluzbene osobe. Pa mi je sve to čudno. Ako vec nemam pravo žalbe bar da zamjenim kaznu za rad. Ispricavam se na iznošenje činjenica,laik sam. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za isprikom, samo sam htio da precizirate upit, jer je teško davati ikakve savjete, a stvari su nedorečene ili kontradiktorne.

 

Prava žalbe više nemate, odluka je pravomoćna i bojim se da će se ići u izvršenje. Sukladno čl. 54. Zakona o izvršavanju kazne zatvora moći ćete tražiti odgodu, a koji su to razlozi zbog kojih možete tražiti odgodu vidite - http://www.zakon.hr/z/179/Zakon-o-izvr%C5%A1avanju-kazne-zatvora

 

Sad treba pričekati poziv suca izvršenja. Druge nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrhovni sud? Bar da se vrati na pocetak sudjenja.. posto sam isto tako nest nacuo. a imam dokaz da nisam ja napravio taj prekršaj. Hvala na odg.

 

Ažurirano

 

Vrhovni sud? Bar da se vrati na pocetak sudjenja.. posto sam isto tako nest nacuo. a imam dokaz da nisam ja napravio taj prekršaj. Hvala na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrhovni sud?

 

Teoretski govoreći, pravo žalbe na drugostupanjsku presudu jeste moguće, ali uz stroge zakonske uvjete, kojih u vašem predmetu nema.

 

...a imam dokaz da nisam ja napravio taj prekršaj.

 

Ipak se radi o kaznenom djelu, ne o prekršaju.

 

Što se ovog "dokaza" tiče, jeste li ga iznosili tijekom postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci, nisam upravljao ja vozilom.. tako da je prek

rsaj.. osoba koja je upravljala vozilom ima važeću voz. dozvolu. Što se tiće dokaza: odvj nije dosta toga iznosio tijekom postupka( ne znam zasto) isto tako nije receno tko je upravljao, s tim da ta osoba hoce svjedociti pred sudom i snositi odgovornost! mislim da tu nema zakonske osnove da budem osuđen pa jesam.

 

Ažurirano

 

Znaci, nisam upravljao ja vozilom.. tako da je prek

rsaj.. osoba koja je upravljala vozilom ima važeću voz. dozvolu. Što se tiće dokaza: odvj nije dosta toga iznosio tijekom postupka( ne znam zasto) isto tako nije receno tko je upravljao, s tim da ta osoba hoce svjedociti pred sudom i snositi odgovornost! mislim da tu nema zakonske osnove da budem osuđen pa jesam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Ako je voznja pod zabranom onda je kazneno.posto osoba koja je upravljala vozilom nije pod zabranom je prekrsaj samo. Problem sto je sluzbena osoba prijavila mene kao vozaca. Iako imam svjedoke da nisam vozio. Osudili su me. Posto nisam rekao tko je upravljao. Inace vozila je osoba koja mi je u krvnom srodstvu. Komplicirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Ako je voznja pod zabranom onda je kazneno.posto osoba koja je upravljala vozilom nije pod zabranom je prekrsaj samo. Problem sto je sluzbena osoba prijavila mene kao vozaca. Iako imam svjedoke da nisam vozio. Osudili su me. Posto nisam rekao tko je upravljao. Inace vozila je osoba koja mi je u krvnom srodstvu. Komplicirano

 

Pustite ovu drugu osobu, vi ste bitni, vama se sudilo i osudilo vas se.

 

Ovakav scenarij koji opisujete ovdje mogao bi se percipirati kao manipulacija (slijedom čega bi osoba koja bi bila spremna dati iskaz, mogla odgovarati za davanje lažnog iskaza), jer vam se u kaznenom postupku dala mogućnost da se izjasnite tko je vozio, a vi ste šutjeli. Također i spomenuta osoba mogla je pristupiti sudu i neovisno od vas i reći da je ona vozila. Ove ostale svjedoke sud očito nije smatrao relevantnim, stoga njihove iskaze nije ni vrednovao ozbiljnim.

 

Slijedom navedenog, mislim da nemate osnove za tražiti obnovu kaznenog postupka.

 

Bila po starom kaznenom zakonu jer više nije.

 

Očito se tu radi o zabrani vožnje izrečene sigurnosnom mjerom, jer da se radi o zaštitnoj mjeri iz PZ-a, primjenom blažeg (novog) KZ-a, bio bi oslobođen. Ovako je osuda ima pokriće u čl. 311. st. 2. http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao sam ja na suđenju da nisam ja vozio.. i da je druga osoba upravljala.. a sada sto je sluzbena osoba kod nas jos Božanstvo koje se ne dira.. i uz to dobijes primitivnog sudca koji jos živi u dobu milicije. Budem im rekao tko je vozio kad mi budem imao plaću za to. Očito moram ja njih tužiti. jer oni nemaju osnove da me osude. jedino izjava službene osobe "da je vidio kako upravaljam". Znači nije me zaustavio i sve ostalo sto bi trebao! e sada ako ja zbog toga mogu biti osuđen. Mogu pakirati stvari odraditi sto treba. i zbogom. Jer ovo nema veze s demokracijom i svim ostalim... hvala na svim odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imali ste mogućnost da izjavite decidirano - "vozio je Imbra Grabarić". A mogao je i "Imbra Grabarić" to samoinicijativno reći. Obrana - "nisam ja, netko drugi je", a da pritom ne želite precizirati tko je taj drugi (imenom i prezimenom), a s druge strane imate iskaz policijskog službenika koji kaže da ste bili vi - i niste baš ostavili sudu nikakavu drugu mogućnost doli da vas osudi.

 

Razumijem vašu ogorčenost, ali i vi morate biti svjesni da ste pogriješili i djelomično pridonijeli osudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekao je na sudu ovako: Nikad ga prije nisam zaustavio niti kaznu napisao. nakon toga sam predocio presudu visokog prekrsajnog suda. U kojoj se dokazuje da me zaustavio, prijavio za prekrsaj koji nisam napravio. Oslobođen sam stonse tog tice. I nakon toga.. Nista.. Pa on je sluzbena osoba.. On to moze.. Super..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija