Jump to content

Napuhao 1,22, savijet za žalbu


marko.shp

Preporučene objave

Pozdrav! Da skratim pricu, napuhao sam u cetvrtak 1,22, sve stoji, znam da sam kriv, dobio sam 9mj i 3000kn. Ali stvarno imam dobro opravdanje (ako to uopce postoji). Brat mi je bio na rutinskoj operaciji koljena taj dan i navecer kako mu nesto nije bilo dobro mama se uspanicila i ona takoder zavrsila na hitnoj. Seestra me nazvala i jbg, odma sam sjeo u auto i otisao prema doma... Sad me zanima, dal da tako navedem u zalbi? Kako je uopce napisati i na koju adresu saljem? Hvala vam svima unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali imate li još kakovih prekršaja u zadnje vrijeme, kao ni dali ste već kažnjavani zbog vožnje u alkoh.stanju..

No, pod pretpostavkom da vam je ovo prvi pekršaj ove vrste, savjet je uglavnom ovakav,

napišete prigovor na OPN, u kojem priznajete krivicu, shvačate da je to bila glupost koja je uzrokovana pozivom majke kojoj je pozlilo, nečete više nikad i tako to..Zamolite sud da vam smanji novčanu kaznu i zabranu upavljanja(priožite neki dokaz o malim ili nikakvim primanjima te ev.potrebi za vozačkom)..

Prigovor šaljete putem PP koja vam je Obavezni prek.nalog i izdala u roku 8 dana od primitka, svakako ostavite jednu kopiju sebi, ovjerenu kad je zaprimljena u PP i to je to..sudovi imaju običaj na ovakv način prigovora smanjiti i novčani dio i zabranu upravljanja, koliko, to ovisi o sudu, ali evo nekakav primjer u temi

"Ponavljanje prekršaja-vožnja pod utjecajem alkohola" post 1.

Ažurirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali imate li još kakovih prekršaja u zadnje vrijeme, kao ni dali ste već kažnjavani zbog vožnje u alkoh.stanju..

No, pod pretpostavkom da vam je ovo prvi pekršaj ove vrste, savjet je uglavnom ovakav,

napišete prigovor na OPN, u kojem priznajete krivicu, shvačate da je to bila glupost koja je uzrokovana pozivom majke kojoj je pozlilo, nečete više nikad i tako to..Zamolite sud da vam smanji novčanu kaznu i zabranu upavljanja(priožite neki dokaz o malim ili nikakvim primanjima te ev.potrebi za vozačkom)..

Prigovor šaljete putem PP koja vam je Obavezni prek.nalog i izdala u roku 8 dana od primitka, svakako ostavite jednu kopiju sebi, ovjerenu kad je zaprimljena u PP i to je to..sudovi imaju običaj na ovakv način prigovora smanjiti i novčani dio i zabranu upravljanja, koliko, to ovisi o sudu, ali evo nekakav primjer u temi

"Ponavljanje prekršaja-vožnja pod utjecajem alkohola" post 1.

Ažurirano

Nisam nikad do sad kaznjavan, dobio sam opomenu jednom i to jer nisam imao upaljena svjetla. Sorry ako sam dosadan, ali samo da mi malo bolje objasnis ovo za zalbu. Di tocno saljem, nadleznom sudu za mene ili? I to bi onda na posti trebao poslati onako da dobim povratnici ili kako se vec zove... Hvala na brzom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nikad do sad kaznjavan, dobio sam opomenu jednom i to jer nisam imao upaljena svjetla. Sorry ako sam dosadan, ali samo da mi malo bolje objasnis ovo za zalbu. Di tocno saljem, nadleznom sudu za mene ili? I to bi onda na posti trebao poslati onako da dobim povratnici ili kako se vec zove... Hvala na brzom odgovoru!

Može putem pošte s povratnicom, upučujete prigovor (ne sudu direktno vi) PP ili PU koja je OPN izdala..ili osobno odnesete Policijskoj postaji ( ili Policijskoj upravi ) koja vam je izdala Obavezni prekršajni nalog ( npr. zaustavili vas pol.službenici I Policijske postaje, nosite ili šaljete njima) ..Napominjem, sudovi budu blaži pod uvjetom da ste u žalbi priznali prekršaj i pokajali se..svakako napomenuti da niste imali prometih prekršaja u prošlih (?) godina..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija