Jump to content

prijevara preko njuškala


kantica

Preporučene objave

Pozdrav,

 

prije 6 mjeseci sam kupila iPhone 5s preko njuškala od gospodina iz Osijeka, vakumiran u originalnom pakiranju, s računom i garancijom, kojeg je on prethodno kupio na pretplatu te odlučio prodati uređaj preko oglasnika po naravno značajno povoljnijoj cijeni.

 

Prije tjedan dana me kontaktirala krim policija, te su mi objasnili da je gospodin sklapao pretplate s tuđim osobnim podacima (u nekoliko navrata) nakon čega je preprodavao mobitele, a troškove prema mobilnom operateru naravno nije podmirio. Njega su uhvatili i drže ga u zatvoru, a od mene traže da mobitel vratim.

 

Jesam li ja dužna vratiti mobitel (mogu li ga ikako zadržati), jesam li ga dužna vratiti u očuvanom stanju (što ako ga oštetim ili ga vratim u neispravnom stanju) te imam li uopće ikakvu pravnu osnovu da vratim svoje novce ili zadržim uređaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duzni ste vratiti mobiltel. jer je to od vas zatrazeno.. U kakvom je sad mob. stanju to nije vas problem. Pokrenite tuzbu protiv tog prodavca ako se dokaze da vam je prodao ukradenu robu. Trebalo bi vidjeti na koji nacin i s kojim dokumentima je kupljen bas taj ,,vas,, model kod tel operatera. Trazite sve napismeno i zahtjev za vracanjem ako se izdaje od policije-....( Trebalo bi tuziti i mobilne operatere zato sto prodavaju na takav nacin .)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mobitel vratite, moći ćete potraživati povrat plaćenog za isti i naknadu štete prema okrivljeniku (hoćete li se naplatiti, drugo je pitanje).

 

Tužba prema mobilnim operaterima nema smisla, iako njihovo ponašanje jeste u krajnju ruku, veoma ležerno kad se sklapaju ugovori, a kad te iste ugovore treba naplatiti, onda su poput 300 Spartanaca u Termopilskom klancu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su ti javili da ga vratish i da je ukraden,, nesmijesh,,, ga koristiti i neriskiraj da se dodatno pokvari ili da ga izgubish. Ono shto je bilo prije njihovog poziva tj, u kakvom je stanju bio to se tiche samo tebe i neodgovarash za to. G-man,,,, ono oko tuzbe protiv teleoperatera sam stavio u zagradi misleci da to treba da uradi drzava .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav! evo imam jedan veći problem u kojem je uključeno sigurno 15-ak ljudi.radi se o prevari oko mobitela vrijednost ispod 2000 kn i sve moguće sam saznao čak sam se povezao i sa par ljudi koji su od iste osobe prevareni, no prošlo je više od mjesec i pol a nema nekog značajnog pomaka unatoč radu odvjetnice pa molim ako netko ima koristan savjet što raditi dalje i kako doći do novaca? unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

prije 6 mjeseci sam kupila iPhone 5s preko njuškala od gospodina iz Osijeka, vakumiran u originalnom pakiranju, s računom i garancijom, kojeg je on prethodno kupio na pretplatu te odlučio prodati uređaj preko oglasnika po naravno značajno povoljnijoj cijeni.

 

Prije tjedan dana me kontaktirala krim policija, te su mi objasnili da je gospodin sklapao pretplate s tuđim osobnim podacima (u nekoliko navrata) nakon čega je preprodavao mobitele, a troškove prema mobilnom operateru naravno nije podmirio. Njega su uhvatili i drže ga u zatvoru, a od mene traže da mobitel vratim.

 

Jesam li ja dužna vratiti mobitel (mogu li ga ikako zadržati), jesam li ga dužna vratiti u očuvanom stanju (što ako ga oštetim ili ga vratim u neispravnom stanju) te imam li uopće ikakvu pravnu osnovu da vratim svoje novce ili zadržim uređaj?

 

Mobiteli su mali , lako se izgube ...... . Policija samo radi svoj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...i rekla je da će možda preko državnog odjvetništva ići...

 

Ukoliko se Kazneni zakon ne izmijeni na način na koji je bilo prezentirano u pogledu produljenog kaznenog djela (cit. "Kod produljenog kaznenog djela vrijednost stvari, imovinskog prava i imovinsku korist čini zbir vrijednosti svih stvari, imovinskih prava i koristi pribavljenih odvojenim radnjama"), to neće biti nadležnost DORH-a, i oni vam neće ništa po tom pitanju raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija