Jump to content

Odvjetnik i potpis!?


idvi

Preporučene objave

Dali odvjetnik ima pravo da vodi postupak iako ga stranka nije ovlastila važećim potpisom.

Naime obrazac od odvjetnika na kojem se moj pok. otac trebao potpisat da ga zastupa nije potpisan (još uvijek je kod mene). Ali dvije osobe koje isto zastupa dotični odvjetnik u istom slučaju (Parnični predmet)..su navodno dostavili odvjetniku potpis mog oca o zastupanju. Dakle nije bio nikakva službena osoba. A sumnjam da je to otac i potpisao jer je u to vrijeme bio već u poodmakloj fazi demencije.

Upozorio sam na to odvjetnika ali on je to sve zanemario i nastavio sa radom i sad traži da platim troškove kao nasljednik.

Vrlo je arogantan i bahat unatoč što sam ga upozoravao u više navrata na ne pravomoćnu i "sumnjivu" ovjeru (potpis) mog oca. Naravno da sam u svim dosadašnjim

dopisima odvjetniku tražio fotokopiju potpisa mog oca...ali nema niti tona niti slike.

Tek sad kad treba izvršit naplatu se pojavio.

Što mi je činiti!.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Zatražite presliku punomoći od odvjetnika .Ako preuzimate nasljedstvo tada Vi ste dužni snositi troškove tj. dugove oca do visine nasljedstva .

Pokušajte sve riješiti pregovorima za stolom kako si ne bi prouzrokovali još veću štetu .

Ako ste preuzeli očevo nasljedstvo tada morate platiti ono što je otac dugovao ,ali samo do visine vrijednosti nasljedstva .Bez obzira na demenciju i sl. ništa Vas ne ispričava .

Ako od oca niste ništa naslijedili tada uljudno informirajte odvjetnika ,da s obzirom da nije bilo nasljedstva nemate obvezu plaćati eventualne dugove iza oca.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema.

upozorenje odvjetniku trebao si uputiti pismeno preporučeno i sa povratnicom.

ako je odvjetnik sa uspjehom vodio postupak (bez obzira na eventualno krivotvoren potpis na punomoći), i nešto si nasljedio, trošak bi trebao platiti, barem do vrijednosti imovine koju si nasljedio (ako je ona bila predmet spora)

 

pismeno traži od odvjetnika na uvid punomoć kojom je opunomoćen da zastupa tvog oca.

ako postoji sumnja u krivotvorenje potpisa obavjesti odvjetnika i osporavaj potraživanje.

ako stigne rješenje za ovrhu obvezno podnesi žalbu/prigovor. osporavaj dug zbog krivotvorenja potpisa na punomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija