Jump to content

Nasljedstvo duga( neplaćanje vode)


mandarinko

Preporučene objave

Otac preminuo prije 5 godina, zemlja i kuća nije riješena i dalje 1/1, u kući trenutno žive podstanari,nedanvo je stigao račun za dug vode od 26 000 kn na račun neplačanja vode od zadnjih 12 godina.

Da li postoji zastara, da li ja kao jedini nasljednik nasljeđujem dug ???

Od smrti oca nismo primili niti jedan račun za vodu kao ni opomenu....

hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim Vas samo potvrdu ako sam dobro shvatio...

ako se ne vodi nikakav postupak pred sudom, javni bilježnikom ...svi računi koji su stigli prije više od godinu dana su u zastari, dugujem samo do godine dana uredno poslane račune.

molim Vas također objašnjenje što je s opomenama ako su slate, kakav je njihov status zastare, kamata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim Vas samo potvrdu ako sam dobro shvatio...

ako se ne vodi nikakav postupak pred sudom, javni bilježnikom ...svi računi koji su stigli prije više od godinu dana su u zastari, dugujem samo do godine dana uredno poslane račune.

molim Vas također objašnjenje što je s opomenama ako su slate, kakav je njihov status zastare, kamata...

 

Da . Računi za vodu zastarjevaju za godinu dana, ako nisu utuženi.

 

Prvo otiđi u računovodstvo vododistributera i zatraži da ti daju obračun tog duga - koji računi nisu plaćeni i kakav je eventualno obračun kamata. Tako da točno vidiš od kada je dug.

Ništa ne potpisuj! Ako potpisom priznaš dug , moaš ga platiti.

 

Je li moguće da tvoj otac nije tako dugo plaćao račune? Tko je sve to vrijeme živio u kući? Kako to da nisu isključili zbog neplaćanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim Vas samo potvrdu ako sam dobro shvatio...

ako se ne vodi nikakav postupak pred sudom, javni bilježnikom ...svi računi koji su stigli prije više od godinu dana su u zastari, dugujem samo do godine dana uredno poslane račune.

molim Vas također objašnjenje što je s opomenama ako su slate, kakav je njihov status zastare, kamata...

 

Niste dobro shvatili ili napisali - nije bitno kad su računi stigli.

 

Računi ne moraju biti uredno poslani. Ako vam nedostaje neki račun, možete tražiti kopiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

popričao sam jučer stanarima, prije 3 mjeseca su došli iz vodovoda,promjenili sat od vode i od onda oni dobijaju račune koje uredno plačaju ( dali mi isječke na uvid).Zašto otac nije plačao nisam uspio doznati, riječ je o kuči na selu, mislim da i politika ima svoje prste ali je činjenica da oni sada potražuju 26 000 kn.Nakon smrti oca u kuću su ušli stanari koji su se tek nedavno susreli s računima za vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik kuće umro prije 5 godina? ko je trošio vodu?

dali je vlasniku stiglo rješenje za ovrhu(dok je bio živ)? ako nije svi računi koji su stariji od godinu dana su u zastari. protiv osobe koja nije živa nemože se voditi postupak pred sudom ili drugim nadležnim tijelom.

ako nema rješenja za ovrhu (na imem preminulog vlasnika ) nasljednici nasljeđuju dug koji nije u zastari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija