Jump to content

Ovrha banke na nekretnini sa zabilježbom spora??


grizli

Preporučene objave

Pozdrav napaćenom narodu , i odmah konkretan upit.

 

Pred 7 godina podigao sam hipotekarni kredit na stan od cca70 kvadrata.

Potpisao zadužnicu i banka se zabilježila u gruntovnici na nekretninu.

 

U međuvremenu se pojavila osoba koja me tuži i osporava pravo vlasništva nad nekretninom i stavlja u gruntovnici zabilježbu spora kao osiguranje da nebi mogao prodati ili bilo što drugo dok se naravno spor ne riješi.

Traje to eto već duže vrijeme a i dalje će poznavajući naše pravosuđe.

Kako to obično biva uz to su mi se mirovinska primanja smanjila odlukom vlade za 30%, a i banka si je povećala ratu kredita za 30 eura .

 

Naravno da sam postao neuredan u plaćanju rata pa je banka zaključila da zadužnica kojom se i nadalje skida oko 3000 kuna mjesečno, nije dovoljna i odlučuje jednostrano otkazati kredit i provesti ovrhu na nekretninu.!!!

Upozorio sam banku na problem sa zabilježbom spora no njih to ne interesira.

Konkretno me dakle interesira da li banka može provesti ovrhu dok postoji zabilježba spora odn kakvo je u slučaju provedebe preporučeno moje daljnje postupanje.?

 

Pozz grizli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje, po mom mišljenju postoji dupla opasnost po vas.

 

Prvo, da banka aktiviranjem hipoteke naplati svoje potraživanje prema vama i da završite na cesti, a onda još i opasnost da ova osoba koja vas je tužila uspije s tužbom, pa ćete biti dužni njoj naknaditi vrijednost nekretnine. Vrlo nezgodna situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovdje, po mom mišljenju postoji dupla opasnost po vas.

 

Prvo, da banka aktiviranjem hipoteke naplati svoje potraživanje prema vama i da završite na cesti, a onda još i opasnost da ova osoba koja vas je tužila uspije s tužbom, pa ćete biti dužni njoj naknaditi vrijednost nekretnine. Vrlo nezgodna situacija.

 

da razjasnim prvo moj odgovor matrixu, naime iz vašeg odgovora sam pogrešno zaključio da se radi o upitu, a ne zapravo o konkretnom odgovoru, a napisao sam da je " logično" što je hipoteka upisana prije zabilježbe spora iz razloga jer je jasno odn logično da vam niti jedna banka neće dati kredit na nekretninu koja ima zabilježbu spora!

I da, g-man ima pravo, teoretski postoji stvarna dupla opasnost u ovom slučaju, no ono što mene konkretno muči jest činjenica da založena nekretnina ima vrijednost 5 puta veću vrijednost od tražbine banke koja bi bez problema reprogramirala kredit i riješila tražbinu novim kreditom , no " logično " nitko neće dati kedit na nekretninu koja ima zabilježbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav napaćenom narodu , i odmah konkretan upit.

 

Pred 7 godina podigao sam hipotekarni kredit na stan od cca70 kvadrata.

Potpisao zadužnicu i banka se zabilježila u gruntovnici na nekretninu.

 

U međuvremenu se pojavila osoba koja me tuži i osporava pravo vlasništva nad nekretninom i stavlja u gruntovnici zabilježbu spora kao osiguranje da nebi mogao prodati ili bilo što drugo dok se naravno spor ne riješi.

Traje to eto već duže vrijeme a i dalje će poznavajući naše pravosuđe.

Kako to obično biva uz to su mi se mirovinska primanja smanjila odlukom vlade za 30%, a i banka si je povećala ratu kredita za 30 eura .

 

Naravno da sam postao neuredan u plaćanju rata pa je banka zaključila da zadužnica kojom se i nadalje skida oko 3000 kuna mjesečno, nije dovoljna i odlučuje jednostrano otkazati kredit i provesti ovrhu na nekretninu.!!!

Upozorio sam banku na problem sa zabilježbom spora no njih to ne interesira.

Konkretno me dakle interesira da li banka može provesti ovrhu dok postoji zabilježba spora odn kakvo je u slučaju provedebe preporučeno moje daljnje postupanje.?

 

Pozz grizli

 

Može, pa čak i u slučaju da vlasništvo prijeđe na godpodina i to u potpunosti jer je hipoteka upisana prije zabilježbe spora. Eventualna promjena vlasnika također ne prijeci ovrhovoditelja da pokrene postupak ovrhe nad novim vlasnikom. Što se tice zabiljezbe spora također se ne prijeci ovrhovoditelja u ostvarenju trazbine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija