Jump to content

Rad nakon isteknutog ugovora - zastara


MalaMara

Preporučene objave

Ugovor mi je istekao 31.10.2014. Par dana kasnije (05. i 06. 11.) šef me pozvao u firmu da obračunam plaće za radnike. Svaku plaću sam potpisao (a to potvrdio svojim potpisom i šef) a na 10 plaća nalazi se i datum 05.11.2014. Ponedjeljak i utorak (03. i 04. 11.) nisam radio. Zanima me smatra li se to automatski ugovor sklopljen na neodređeno vrijeme? Nakon koliko vremena nastupa zastara za ovaj slučaj odnosno imam li vremena sad pokrenut slučaj na sudu? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada je kasno.

Nakon što si napravio obračune plaća, trebao si idući dan doći na posao.

I tako svaki dan dok te šef ne potjera.

Nakon toga je rok od 15 dana da podneseš poslodavcu zahtjev za zaštitu prava gdje tražiš da ti se dodjeli ugovor na neodređeno ( po zakonu ,jer si ostao raditi i nakon isteka ugovora na određeno ).

Budući da je taj rok prošao, zaboravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada je kasno.

Nakon što si napravio obračune plaća, trebao si idući dan doći na posao.

I tako svaki dan dok te šef ne potjera.

Nakon toga je rok od 15 dana da podneseš poslodavcu zahtjev za zaštitu prava gdje tražiš da ti se dodjeli ugovor na neodređeno ( po zakonu ,jer si ostao raditi i nakon isteka ugovora na određeno ).

Budući da je taj rok prošao, zaboravi.

 

2 tjedna nakon što sam obračunao plaće šef me opet pozvao da dođem raditi 1 dan jer mi je došla unutarnja kontrola za rad koji sam ranije napravio. Postoji li ikakva šansa da na sudu dokažem (bez obzira na zahtjev za zaštitu prava) da sam potreban na tom radnom mjestu i da dobijem ugovor na neodređeno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MM,

ti ne rezumiješ stvar. Dakle ako smatraš da je neko tvoje pravo iz radnog odnosa povrijeđeno a nemožeš ga ostvarti dogovorno sa poslodavcem onda..... što moraš? Poštivati pravnunu proceduru koju propisuje Zakon o radu , kako ti sud nebi odbacio tužbu ako se na istu odlučiš.

Prva stvar u toj proceduri je podnošenje Zahtjeva za zaštitu prava a koji se podnosi u roku od 15 dana od povrede nekog tvog prava. Nakon toga poslodvac ima rok od 15 dana da ti odgovori (ali i ne mora). Ako ti ne odgovori u tih 15 dana ili odgovori negativno ti podnosiš prijavu Inpektortu za radne odnose i u sljedečih 15 dna podnosiš tužbu nadležnom Općinskom sudu.

Jel sa to jasno?

Ali pitam ja tebe, ako poslodavac i pristane da ti da ugovor na neodređeno vrijeme pod prijetnjom ZZP-om i inspekcijm, ili a sud presudi u tvoju korist, kakav i Vaš odnos bio ? Ima li o neki smiso?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija