Jump to content

Zdravstveno Osiguranje - rok prijave 30 dana


Mladen88

Preporučene objave

Zasto je rok za prijavu na ZO 30 dana od prestanka radnog odnosa. ?

Nisam to znao pa sam zakasnio s prijavom i sad ispada da uopce nisam osiguran niti ikad mogu biti osim na nacin da sam sebi plačam!

Dali je ovaj rok smisljen samo zato da xxxxxx one koji neznaju za njega ili ima neki opravdani razlog da bude 30 dana. Mogu li uputiti neku zalbu i kome ako da. Hvala

Ista stvar je inace i sa zavodom za zaposljavanje !

uređeno: od rubens
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što ste vjerojatno primjetili editirao sam dio posta sa riječi koja nije primjerena dignitetu ovog foruma, pa molim da se nešto slično ne ponavlja.

 

Što se samog pitanja tiče, radi se o Zakonom propisanom roku i to prekluzivnom, odnosno propuštanjem kojeg dolazi do gubitka prava. Zašto je to tako? Zato jer je izvršna vlast predložila donošenje takvog zakonskog rješenja a zakonodavna je donijela takav Zakon, i to još od pred jedno nekakvih dvadesetak godina, pa i ranije.

 

Probajte vidjeti druge osonove osiguranja pa se na neku od preostalih i osigurati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

radi se o Zakonom propisanom roku i to prekluzivnom, odnosno propuštanjem kojeg dolazi do gubitka prava. Zašto je to tako? Zato jer je izvršna vlast predložila donošenje takvog zakonskog rješenja a zakonodavna je donijela takav Zakon, i to još od pred jedno nekakvih dvadesetak godina, pa i ranije.

 

Probajte vidjeti druge osonove osiguranja pa se na neku od preostalih i osigurati.

 

Bas pokvaren zakon. To moze bit smisljeno jedino s ciljem da se sto vise ljudi skine s osiguranja. kako bi se drugacije mogo objasnit rok 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> pokvaren zakon

 

Imamo mi i pokvarenih zakona, no u ovom slučaju ne vidim koja grupa bi u takvom zakonu (iz 2006) vidjela svoje privatne interese.

 

Problem (glavni je neinformiranost) postoji i ako je rok 90 dana - primjer BiH, str. 1 "Zašto vodič".

 

Mislim da je u ovom slučaju naš zakonodavac jednostavno prepisao rok iz zakona neke bolje organizirane države.

 

 

HZZO povremeno podsjeća na rok pomorce, nezaposlene i učenike (slobodna).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

> pokvaren zakon

 

Imamo mi i pokvarenih zakona, no u ovom slučaju ne vidim koja grupa bi u takvom zakonu (iz 2006) vidjela svoje privatne interese.

 

Problem (glavni je neinformiranost) postoji i ako je rok 90 dana - primjer BiH, str. 1 "Zašto vodič".

 

Mislim da je u ovom slučaju naš zakonodavac jednostavno prepisao rok iz zakona neke bolje organizirane države.

 

 

HZZO povremeno podsjeća na rok pomorce, nezaposlene i učenike (slobodna).

 

Grupa xxxxxx iz ZO-a pa to njima odgovara jer za sve te osobe koje propuste rok nemoraju vise plačati. obicna patka

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija