Jump to content

Kredit, molim pomoć


dva2

Preporučene objave

Kredit je podignut 2013g.na rok otplate od 10g.Korisnik nije imao jamca niti sudužnika,dobio je kredit na mirovinu.Ove godine je korisnik iznenada preminuoU vlasništvu nije imao pokretnine niti nekretnine a živio je s majkom koja je i vlasnik kuće.A ona ne priznaje dug prema banci.Dali postoji mogućnost brisanja kredita i šta dalje. Hvala na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako preminula osoba nema imovinu nije potrebno pokretati ostavinsk.

ako bi neko i pokrenuo ostavinsku (da bi se znali nasljednici) majka se može odreći nasljedstva(dug po kreditu). nasljednici vračaju dug ostavitelja do vrijednosti nasjeđene imovine.

bitno je da neprizna dug(pismeno ,usmeno ni u šali). ako prizna dug morate ga i vračati.

banku samo upućivati da u sudskom postupku od mogućih nasljednika tazraži povrat duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ove godine je korisnik iznenada preminuoU vlasništvu nije imao pokretnine niti nekretnine a živio je s majkom koja je i vlasnik kuće.

ovdje bi valjalo nešto bitno utvrditi kako bi se mogli dati odgovori.

Kad kažete"živio s majkom",jel mislite baš na odnos majka-sin,ili je to gledajuči iz vaše perspektive"mojom majkom",a u biti da se radi o suprugu vaše majke.

Nadam se da razumije te što vas i zbog čega pitam to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako preminula osoba nema imovinu nije potrebno pokretati ostavinsk.

ako bi neko i pokrenuo ostavinsku (da bi se znali nasljednici) majka se može odreći nasljedstva(dug po kreditu). nasljednici vračaju dug ostavitelja do vrijednosti nasjeđene imovine.

bitno je da neprizna dug(pismeno ,usmeno ni u šali). ako prizna dug morate ga i vračati.

banku samo upućivati da u sudskom postupku od mogućih nasljednika tazraži povrat duga.

 

znači li to da će banka bez obzira na nepriznavanje duga tužiti majku preminulog t.j.prisiljavati je na priznavanje duga,jer je ona jedini nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje je li provedena ostavinska bilo je usmjereno na situaciju da, ukoliko jeste i prihvatili ste se nasljedstva, odgovarate i za dugove ostavitelja. Istina do visine nasljednog dijela, ali problem je što odgovarate i vlastitom i naslijeđenom imovinom. Ovako, obzirom ostavinska nije provedena i ostavitelj nema nekretnina, pa da bi postojala obveza pokretanja, nemojte činiti ništa.

 

Na dopise banke ne odgovarajte ii odgovorite na način da ne priznajete dug, nikako i ni u kojem slučaju. A banka će "platiti" svoju šlampavost u odobravanju kredita bez apsolutno ikakva sredstva osiguranja. Odnosno, "platiti" će konkretan referent.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da puno mi je jasnije,hvala.Još jedno pitanje,dali majka pokojnika mora ić na ostavinsku jer poziv šalje bilježnik a banka će sigurno tražiti riješenje od ostavinske i dali da ona navede u riješenju da ne prihvaća dug po kreditu ili ...

 

ostavinsku pokreće neko ko ima interes. kakav bi majka imala interes da pokrene ostavinsku ako nema imovine za nasljeđivanje? ako ipak neko pokrene ostavinsku majka mora pristupiti i izjasnit se da odustaje od nasljedstva. ako ne bude nazočna ostavinskoj niti da pismenu izjavu da se odriče nasljedstva postaje nasljednik. nasljeđuje dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod nas to ide ovako.Sa nalazom mrtvozornika ide se u matični ured gdje dobijemo smrtni list a matičar dalje prosljeđuje odjave u MUP,mirovinsko...,pa tako i bilježniku koji sam pokreće raspravu bez obzira na imovinsko stanje pokojnika jer sam imao slučaj prije pola godine kad je rasprava pokrenuta samo zbog mirovine od 1100kn.A sama rasprava košta 180kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

kako ju je prisilio ? pištolj uperio u glavu?

zašto je baka išlasama na ostavinsku ?

u zakonskom roku uputiti žalbu, po uputi o pravnom lijeku (15 dana od primitka rješenja). bilo bi dobro da žalbu napiše stručna osoba. košta ali više je može koštati neznanje.

 

žalbu na rad javnog bilježnika. koliki su troškovi ostavinske ?

ako nije ništa nasljedila nemora ništa ni platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako ju je prisilio ? pištolj uperio u glavu?

zašto je baka išlasama na ostavinsku ?

u zakonskom roku uputiti žalbu, po uputi o pravnom lijeku (15 dana od primitka rješenja). bilo bi dobro da žalbu napiše stručna osoba. košta ali više je može koštati neznanje.

 

žalbu na rad javnog bilježnika. koliki su troškovi ostavinske ?

ako nije ništa nasljedila nemora ništa ni platiti.

 

Nekada su riječi gore od pištolja jer se rasprava vodila na rubu incidenta, i nije išla sama ja sam bio s njom ali ja se ništa ne pitam u tom postupku a sama ostavinska se vodila za 1900 kn.mirovine, rasprava košta 207kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

platit će trošak javnog bilježnika ali i dog do nasljeđene mirovine.

čuva računa za javnog nbilježnika i račune za sahranu .

sa vjerovnicima(bankom )ne raspravljati da nebi priznala dug. ako prizna dug morat će ga i vračati.

vjerovnike uputi da u sudskom postupku traže namirenje duga.

ako dođe do sudskog postupka priloži rješenje o nasljeđivanju, račun od sahrane.

za vračanje duga joj ne ostaje ništa od nasljedstva.

 

ako nije prošao rok za žalbu neka uputi žalbu sudu.

uputiti predsjedniku županijskog sudu žalbu na rad javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija