Jump to content

D.o.o. i izdavanje računa


maxx0

Preporučene objave

Poštovani.

 

imam pitanje vezano za izdavanje računa u d.O.o.-u.

 

Naime, zanima me dali je moguće izdati račun (R1) fizičkoj osobi?

Ne koristim fiksalizaciju jer ne radim sa gotovinom, do sada sam samo izdavao pravnim osobama račune, ali me zanima dali postoji ikakva mogućnost izdavanje računa fizičkoj osobi?

Pošto sam već u nekoliko firmi vidio da izdaju R1 račun na fizičku osobu (bez ikakvih podataka osim ime, prezime i adresa).

 

Dali postoji takva mogućnost (pretpostavljam da uplata treba biti isključivo transakcijskim računom) a ne gotovinom na ruke, ali dali

ću kroz knjige moći provesti taj račun?

 

gledao sam dosta tema, ali nigdje nisam našao sličnu i sa direktnim pitanjem.

 

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru.

 

Znači mogu za sinov razred napraviti majice sa tiskom (za norijadu) te izdati račun (najbolje na razrednicu) pa ona to bez problema uplati na račun i sve je regularno.

 

Inače, tek sam otvorio firmu prije godinu dana pa mi je to sada novo.

 

Imam još jedno pitanje vezano za predračun i račun.

Računi moraju biti pisani po redu (to mi je jasno), a ako pošaljem npr. 5 predračuna i samo mi jedan plati u vremenu valute, ja broj računa (bez obzira na broj predračuna) moram staviti slijedeći broj (npr, plačeno po predračunu br. 35 a račun je sa brojem 31).

 

Čini mi se da sam taj dio dobro shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Račun te ponuda ili predračun nemaju nikakve veze. Ponuda ili predračun su dokumenti informativnog karaktera za potencijalnog kupca o cijeni, količini i sl. Na ponudi se nalaze podatci na temelju koje kupac može izvršiti uplatu robe ako mu odgovaraju ponuđeni uvjeti. Znači ponuda ili predračun je dokument informativnog karaktera koja kupcu ne predstavlja odnos za odbijanje poretporeza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija