Jump to content

Tehnološki višak


sudskazavrzlama

Preporučene objave

Poštovani,

zaposlena sam u osnovnoj školi na neodređeno od rujna 2015.(prije toga radila na određeno u istoj školi godinu dana-mijenjala kolegicu na porodiljnom)

U isto vrijeme još 2 kolegice potpisale su ugovor na neodređeno.

Udana sam i majka dječaka od 4 godine dok su moje kolegice bez djec.iImam stručni ispit i više radnog iskustva od kolegica jer sam i prije ove škole u kojoj radim obavljala zamjene).Koja će od nas biti tehnološki višak buduci da jedna navodi

trudnoću kao svojevrsni spas od možebitnog otkazivanja ugovora?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što da kažem kad su se sindikati 'uspjeli' izboriti da u županijskim povjerenstvima za viškove i manjkove koje upućuje tehnološke viškove po školama, imaju svog čovjeka koji radi po naputku s vrha. Odnosno, guraju svoje ljude. Kad shvatite da se sindikati ne bore za svoje članove nego za svoje guzice i guzice svoje rodbine sve vam je jasno. Da ne spominjem lokalpatriotizam županijskih povjerenstava koji mi još nikad nisu poslali čovjeka iz mog grada već kćeri podobnih političara iz sjedišta županije. Ako si nitko i ništa nećeš raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što da kažem kad su se sindikati 'uspjeli' izboriti da u županijskim povjerenstvima za viškove i manjkove koje upućuje tehnološke viškove po školama, imaju svog čovjeka koji radi po naputku s vrha. Odnosno, guraju svoje ljude. Kad shvatite da se sindikati ne bore za svoje članove nego za svoje guzice i guzice svoje rodbine sve vam je jasno. Da ne spominjem lokalpatriotizam županijskih povjerenstava koji mi još nikad nisu poslali čovjeka iz mog grada već kćeri podobnih političara iz sjedišta županije. Ako si nitko i ništa nećeš raditi.

 

Ako si šutio,postao si "nitko i ništa" ! Da postaneš "netko",reci! Ma koliko koštalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Radim u osnovnoj školi u predmetnoj nastavi. Zbog jednog razrednog odjela manje, jedna od triju kolegica bi trebala biti tehnološki višak. Naime, radi se o sljedećim statusima: osoba A ima najviše godina staža i godina života, broj djece je 2 - oboje se redovno školuju od kojih je jedno izvan mjesta stanovanja (student), a drugo je maloljetno i školuje se izvan mjesta stanovanja. Osoba B ima dvije godine manje života, ali i staža te također dvoje djece, oboje malodobnih i školuju se u mjestu stanovanja. Osoba C ima deset godina manje života, a i staža od osobe B, ali je majka malodobnog djeteta do 7 godina starosti.

Možete li reći koja bi osoba po Zakonu o radu i Granskom kolektivnom ugovoru bila tehnološki višak i kako postupiti ukoliko ravnatelj imenuje osobu koja po zakonskim odrednicama u ovom slučaju ne može biti tehnološki višak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Ukoliko poslodavac zapošljava više od dvadeset radnika tada je poslovno uvjetovani otkaz dopušten samo ako poslodavac ne može zaposliti radnika na nekim drugim poslovima, te ako poslodavac ne može obrazovati ili osposobiti radnika za rad na nekim drugim poslovima, odnosno ako postoje okolnosti zbog kojih nije opravdano očekivati od poslodavca da obrazuje ili osposobi radnika za rad na nekim drugim poslovima

http://www.moj-posao.net/Savjet/70381/Poslovno-uvjetovani-otkaz/12/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravak, piše ovo

U slučaju viška radnika radniku će se ponuditi posao kod Poslodavca u skladu s njegovim

poslovnim potrebama, pod uvjetima da radnik zadovolji uvjete za ponuđeno radno mjesto te da

radnik prihvati uvjete radnog mjesta koje mu se nudi. Poslodavac se u takvom slučaju obvezuje

na transparentan način provesti postupak te će o tome informirati sindikate potpisnike Ugovora i

Radničko vijeće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao osoba sa VSS i raznolikost poslova koje sam radila, u firmi od 2000 ljudi bi se sigurno našlo nešto :)

Uostalom mogli su otpusti mlađu osobu istog socijalnog statusa čije sam poslove prije radila pa mene staviti na njeno mjesto. I da li poslodavca opravdava to što u obzir nisu uzeli osobe koje su zaposlili prije 30-e jer za njih ne plaćaju doprinose 5g?

 

Hvala puno na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija