Jump to content

Mogu li tužiti direktora


matekalo

Preporučene objave

Radio sam u firmi u kojoj je direktor samostalno promijenio iznos moje plaće i obračunavao je suprotno ugovoru. Sada je firmu prodao. Imam želju da za preostale iznose plače tužim prethodnog direktora, a ne firmu, jer je svjesno varao mene i državu. E sada ima jedan problem, ugovor koji sam potpisao sa njim mislim da na ugovoru zapravo nije njegov potpis, jer mi je ugovor donijela potpisan i ovijeren njegova kćerka, a često se znalo desiti da ona umjesto njega potpisuje dokumente. Dali mi to može biti problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radio sam u firmi u kojoj je direktor samostalno promijenio iznos moje plaće i obračunavao je suprotno ugovoru. Sada je firmu prodao. Imam želju da za preostale iznose plače tužim prethodnog direktora, a ne firmu, jer je svjesno varao mene i državu. E sada ima jedan problem, ugovor koji sam potpisao sa njim mislim da na ugovoru zapravo nije njegov potpis, jer mi je ugovor donijela potpisan i ovijeren njegova kćerka, a često se znalo desiti da ona umjesto njega potpisuje dokumente. Dali mi to može biti problem.

 

matekalo,

1.promjeniti vam plaću direktor nije smio bez vaše suglasnosti.

2.prema Zakonu o radu,prodajom firme,novi poslodavac nemože mjenjti Vaš ugovor koji ste imali sa bivšom firmom bez Vaše sugasnosti.

3. Što se tiće potpisa na ugovoru Važno je saznanje,jeli ili nije ovlaštena soba i njegova kčerka?

4. Vi ste ugovor popisali sa bivšom firmom, pa tako morate i utužiti svoje potraživanje.

Postupak prije utuženje treba biti sljedeći:

a. prijava Inspektoratu za radne odnose sa dokazima i obrazloženjem sa

-ugovorom, obračunom umanjenih plaća i izvodiima banke

b. tužba zbog nepoštivanja ugovora o radu u djelu koji se odnosi na ugovoreni a djelomično isplačeni dio plaće, nadležnom Općinskom sudu potiv bivše firme.

Zavisno od iznosa za koji ste oštčeni,procjnite isplativost tužbe. Cijene odvjenika za sastav tužbe su od 500 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

ako želite obuhvatiti direktora firme, a ne samu firmu, predlažem da ga kazneno prijavite na policiju ili ODO, postoji kazneno djelo neisplate plaće iz čl. 132. Kaznenog zakona: tko ne isplati dio ili cijelu plaću jednom ili više radnika, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine. Ako vam je isplaćivao dio plaće, onda se ne može pozivati na to da je do neisplate plaće došlo zbog blokade ili financijske nemogućnosti. U tom kaznenom postupku možete postaviti svoj imovinsko-pravni zahtjev da vam se uplati razlika plaće i sva druga davanja.

 

ipak, provjerite svoj ugovor o radu i plaću koja je navedena u njemu: poslodavac vam nije dužan isplaćivati ništa veću plaću nego što ste pisano ugovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija