Jump to content

Veterinar-tuzba


anonimno

Preporučene objave

Evo ovako ide cijela prica. Dovela sam svog kucnog ljubimca na redovno "Servisiranje" kod veterinara, u ovom slucaju znaci ciscenje zubnog kamenca. Rekli su mi da ce ga morati uspavati kako bi lakse mogli obaviti to ciscenje. Zahvat je trajao od oko 9 ujutro do 10:30, te sam ja prvo kontaktirala stanicu oko 13:00 sati i rekli su mi da se moj maleni poceo buditi. kada sam ih nazvala u 15:00 rekli su mi da je uginuo.

GROZNO! Moj ljubimac je uginuo.

Da cijelu situaciju nebi previse emocionalno opisivala, nastavit cu kratko. Dva dana prije zahvata veterinar nam je rekao da ce taj zahvat kostati najvise 400 kuna. Kada sam dosla sva u soku vidjeti svog mrtvog ljubimca, ispostavio mi je racun na 857 kuna, napominjuci da smo kupilii i hranu (u iznosu od 105 kuna). ispostavljen mi je racun na pomocnom kalkulatoru, bez specifikacije i datuma samo zig od stanice. Ja sam imala pri sebi samo 500,00 kuna i ponudila sam american express karrticu sto je on odbio rekavsi da nema problema da smo susjedi da cu donijeti ostatak. Naravno da sam dpnijela ostatak i preuzela tijelo svog dugogodisnjeg ljubimca.

Moja mama nije dala peseka na obdukciju jer nam veterinar nije znao objasniti od cega je uginuo, pa sam ga odlucila prijaviti poreznoj upravi zbog krivo ispisanog racuna, ako ga se tako moze i nazvati.

Molim Vas da mi kazete, kolike su sanse da ga kazne i koliku bi kaznu odnosno poslijedice mogao snositi glede toga.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Kao prvo, iskreno mi je žao što ti je pas uginuo. Moram ti reći da se komplikacije za vrijeme opće anestezije uvijek mogu javiti, bez obzira kako sitan se zahvat radio, u tvom slučaju čišćenje kamenca. Jako važan faktor je dob tvog psa. Psi iznad cca 8 godina ( ovisno o veličini) su u rizičnoj skupini. Veterinar te morao informirati o mogućem riziku i to je njegova pogreška. Takodjer je pogrešku napravio ako ti je decidirano tvrdio da će zahvat koštati 400 kuna. Nikada se ne može apsolutno točno reći koliko će sve koštati, može se dati okvirna procjena pa te tvoj veterinar doveo u zabludu. Šteta što psa nisi dala na obdukciju jer se moglo utvrditi od čega je točno uginuo.

Ne bih ti znala reći puno o tvojoj prijavi poreznoj, ali znam da veterinara možeš tužiti za nadoknadu štete, samo što ti za to treba odvjetnik i treba složiti tužbu. Dosta su česti sporovi protiv veterinara za nadoknadu štete, ali se uglavnom radi o ekonomski vrijednim životinjama, ali sve je veći broj tužbi i u maloj praksi. Uglavnom, tvoj veterinar se mogao s puno većim poštovanjem ponijeti prema tebi kao svom klijentu. No, on mora naplatiti svoj utrošeni materijal, nažalost to je stvarnost, ali svejedno mislim da je neki ustupak mogao napraviti. Npr. omogućiti ti da vratiš hranu koju si kupila.

Još jedanput, iskreno mi je žao, sada sve što možeš napraviti je promijeniti veterinara, a ako se on nastavi tako odnositi i prema ostalim klijentima vjerojatno će s vremenom imati sve manje i manje posla. Konkurencija je velika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.konkurencija je velika, a među njima šarlatana koliko hočeš.........nažalost, životinje nisu u stanju reći što ih boli i kako se osjećaju, te je tako prostor za manipulaciju širok i sve širi...Medicinari, koji rade sa ljudima, u puno slučajeva nemaju pojma kakve probleme ima pacijent, a kamoli veterinar (čast malobrojnim izuzecima), te je široka paleta proizvoda i usluga, kojih se gore navedeni ne libe naplatiti.......šteta što nije obavljena obdukcija.......ovako pojeo vuk magare.....žao mi je vašeg psića.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slično sam prošla prije 8 g. sa mačkom - legendom.Bio je to neki križanac, kojeg smouzeli kćeri u stan.Budući ljeti živimo na selu, mačak, crni ,toliko je uživao da smo ga ostavili baki i dedi.Verao se po orahu, jurio.Kuhala sam mu hranu i donosila,baka se brinula o njemu i u jesen,p rimijetimo da mršavi.Promatramo ga i vidimo da se naginje nad hranu, vodu kao da jede,ali ništa.Išli smo privatnom veterinaru u V.Gorici (jedinom tada) i on ga je liječio tjedan dana.Dao nam je špricu, pasirala sam mu hranu i napajala ga i hranila.Nakon tjedan dana zvala sam dr.Pezu i otišla.Uhvatila me panika, možda je mačja sida,leukemija...a dijete malo.Bolesti se naravno prenose na ljude.Neke.Liječenje je trajalo tjedan dana i odnijelo mi 1200,00 kn.Dr.Pezo ga je pregledao, ustanovio rak bubrega i uspavao.Sve za 400,00 kn.I sa dužnim poštovanjem predao ga upakiranog da ga možemo sahraniti gdje želimo (mogao je to i on učiniti).Moja kćer je 3 dana imala temperaturu i nije išla u školu.Onda nam je Pezo savjetovao da kupimo psa,projema ljubimca radi uspoređivanja.Sada naš pas ima 8 g. i treba ići na čišćenje kamenca.Moja kćer veli da ga neda.U dilemi smo velikoj.Sorry za ljubimca.Nadam se da ćete uskoro usrećiti neko siroče i pružiti mu svoju ljubav.Tužba?Ništa ne može vratiti vašeg ljubimca.Ja bih radije javno reagirala (kao što jesam prije 8 g) - to je lošem veterinaru veća šteta,a spasit ćete nečijeg ljubimca. :sad:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ak dobro razmem danas se više brinemo o životinjama nego o čovjeku.Pa kam mi to idemo?Još su naši stari na selu znali da ne mogu hraniti hrpu miceka pa su ih baali u vodu.grozno,ali istinito.Pa danas bi same mačke po zemlji hodale.Susjeda kod moje bake to ne radi pa ih sada moja baka ima 10,par generacija.Razlog je jer susjeda ne hrani miceke, a baka hrani svog sivca i one su se preselile.Plaze po kući,ne smiješ ostaviti šalicu od kave na stolu tu su.Užas.Isto je sa pesima, svima.I

I ona lakrdija na Trgu,polugoli zapakirani ljudi!Točno to bi nam se dogodilo da životinje dođu na vlast (i razviju se ).

A tko pita za gladnu djecu,prognanike koji su se vratili na 45 m2 (umjessto 150 koje su imali) koji gladuju,o umirovljenicima koji po placu pobiru prije čistača? I to se kod nas događa.

Ne mrzim životinje, imam ljubimca, ali sve treba biti umjereno.Pa gdje je tu ČOVJEK? Zar žmirimo pred činjenicom da je pol sveta gladno, pol naše domovine golo i gladno? I ovo nije napad na zaštitu životinja, ali kako teško se dokaže da je doktor zabrljal ( a ode ljudski život).Zar život pesa ili miceka ili pajceka vrijedi više od čovjeka? Koliko se klinaca liječi na onkologiji u Klaićevoj i trebaju lovu za koji dan života, koliko ste uplatili nekoj obitelji za pomoć? Da svaki da 10 kn problemi bi bil riješen. Razmislimo malo. :horor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaj je pisac htel reći? Ja bi rado pomogla gladnima u Africi, al jedva imam love za sebe. Netko drugi ima love za sebe i cucka. Kaj bi sad svi koji imaju malo više sreće u životu trebali sve odbaciti i postati jadni i nikakvi, jer negdje ima nekih kojima je lošije od drugih? Zakaj uvijek svi prozivaju i pozivaju obične, prosjećne ljude na moralnost i odgovornost? Ja bi od svoje bijedne plaće trebala pomagati siromašnijima od mene, a saborski zastupnik ima mjesečnu plaću koliko ja zaradim u pola godina?! Treba prozivati one koji se kupaju u lovi! I kaj je loše u tome htjeti i činiti svom ljubimcu najbolje? Kaj bi ga trebalo zatući lopatom čim oboli jer eto, bolje uplatiti 100 kuna nekom siromašnom, nego dati 100 kuna za liječenje ljubimca?! Kak su ljudi dvolični to ni normalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idemo u Europu! Tam životinje bojje živoe nego ljudi!.

Slažem se da se pretjeruje,

No osjeća se sebičnost koja ustvari ne postoji!

Misalim da smo uvijek više spemni dati nego se očekujemo, jer oni s naši ukućani.

 

Gladnima u Africi trebamo pomoći mi i državne instiucijd.

Točno, trebaju se uključisti višti forui!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisac je htel reći upravo to što ste rekli.Nek zastupnici izdvajaju za operacije bolesne djece, a ne da apeliraju na nas male (mirovina mi je za 34 g staža 1490,00 kn).

I slažem se da svi prozivaju obične, rosjećne ljude.

Oni "bogati" se prozivaju, ali su gluhi.

U ovom slučaju mislim da se radi o osobi koja radi i zaradi svoj novac i troši ga naravno gdje hoće.

Ima u nas ljudi kaj delaju i zarade dobre plaće (5000,00 nadalje), ali ....Nitko ih nije prozvao, sam se pitao gdje je tu ČOVJEK? Gdje su tu obitelji koje zaista krpaju, a djeca su im bolesna.

Mislim da je greška u sistemu.A sistem se oglušuje i vozi na račun poreznih obveznika, gabla isto tako, renta kuće (kao Žužul) i ne plaća poreze, a nas bi odmah hapali.

Ne mrzim životinje, ali volim ljude i pomažem koliko mogu.Srećom mogu u "naturi" imam klope i pomažem svim prijateljima. Imam i ljubimca i plaćam za njega ak treba, ali ne volim kad se ljubimac izdiže iznad ČOVJEKA.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav... Da ne duljim, ima više odgovora i predpostavki gdje je greška i zašto je došlo do uginuća psa. Najvjerojatnije je da je prilikom anestezije pas dobio preveliku količinu anestetika, a moguća su i razna druga obnjašnjenja koja je teško dokazati bez obdukcije ali ne bih se čudio ni 1% da je dotični dr.vet.med. ili vet.teh. pogriješio prilikom količinskog omejra anestetika., jer sam više puta bio upoznat sa takvim slučajevima a pogotovo nehumanim postupcima prema životinjama u samim vet.stanicama.( primjer, ... gospođa donese mačka na uspavljivanje, izvažu ga i naplate, tiješe uplakanu gospođu da ništa ne boli... ona ode, a mačak u dr. sobi dobije čekičem po glavi!!! vidio na svoje oći prije par godina) A za račune.... novce je sigurno sa smiješkom stavio u novčanik sa smiješkom... tuži, tuži.... takvih gadova ima sve više i više ali nitko da pokrene neku stvar i stane im na kraj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija