Jump to content

ovrha za parking.. pomoć...


sonj

Preporučene objave

znaći ovako!! javni bilježnik 13,12,2015, prima prijedlog za ovrhu o dvije kazne (vrijednost 99 kn.) za parking iz 9.mj. 2010. god. od ovrhovoditelja xy-grupe... javni bilježnik donosi riješenje o ovrsi 18,02,2015, ovrha je 755 kn (nastali troškovi postupka i predvidivi roškovi postupka)... znači nema između 8 dana prava žalbe ili roka plačanja kako stoji u prijedlogu za ovrhu... 23,02,2015, ja dobivam poštom sve zajedno i prijedlog za ovrhu i riješenje o ovrsi... imam 8 dana fore za prigovor... PITANJE!! šta sada? imam li pravo pozvat se a zastaru? dali mi je račun več ovršen? zašto ja nisam dobio prijedlog za ovrhu? isplati l mi se slati prigovor? kako jeftinije proći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako niste dobili prijedlog za ovrhu kada ste napisali da ste dobili poštom sve zajedno...i rješenje o ovrsi. Imate pravo na prigovor (napišite prigovaram u cjelosti) u roku 8 dana i pozovite se na zastaru, jer ako je dugovanje iz 2010. godine onda je nastupila zastara. Račun Vam nije ovršen jer ovrha mora najprije postati pravomoćna da bi se mogla predati na naplatu u FINU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

istakni prigovor zastare. nećeš dobiti veči trošak. ako je nastupila zastara(toće ocijeniti sud)platninalog će biti ukinut.

ako nije nastupila zastara ? smanjit će ti trošak javnog bilježnika ali češ dobit trošak suda.

ko je ovrhovoditelj ? bitno je dali je koncesionar ili neko društvo za utjerivanje duga (po otkupu duga)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istakni prigovor zastare. nećeš dobiti veči trošak. ako je nastupila zastara(toće ocijeniti sud)platninalog će biti ukinut.

ako nije nastupila zastara ? smanjit će ti trošak javnog bilježnika ali češ dobit trošak suda.

ko je ovrhovoditelj ? bitno je dali je koncesionar ili neko društvo za utjerivanje duga (po otkupu duga)

 

ovrhovoditelj je neka grupa koja je odkupila dug... na koji članak ili na koji način da se pozovem na zastaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaći ovako!! javni bilježnik 13,12,2015, prima prijedlog za ovrhu o dvije kazne (vrijednost 99 kn.) za parking iz 9.mj. 2010. god. od ovrhovoditelja xy-grupe... javni bilježnik donosi riješenje o ovrsi 18,02,2015, ovrha je 755 kn (nastali troškovi postupka i predvidivi roškovi postupka)... znači nema između 8 dana prava žalbe ili roka plačanja kako stoji u prijedlogu za ovrhu... 23,02,2015, ja dobivam poštom sve zajedno i prijedlog za ovrhu i riješenje o ovrsi... imam 8 dana fore za prigovor...

 

na raspravi traži ugovor za otkup duga (ako nije došao uz rješenje o ovrsi ). traži uplatnicu kojom potvrđuju da su platili ugovorenu cijenu i doista otkupili dug (uplatnicu su trebali priložiti odmah uz tuižbu /prijedlog za ovrhu)(mala vrijednost spora čl.461a st.2.ZPP). ako nema uplatnice osporavaj ugovor (ugovor je fiktivan-ništav). ja sam tako sredio otkupljivače duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija