Jump to content

neproduzenje ugovra na odredeno


miro-13

Preporučene objave

molim za pomoc! dakle, pozvana je inspekcija rada te sam ja inspektoru rekao svu istinu, a to je da se prekovremeni sati ne placaju te ukazao na ostala krsenja zakona zbog cega poslodavac ide na sud. zbog moje izjave poslodavac mi je otvoreno rekao da mi vise nece produziti ugovor samo zbog toga makar ima posla(i vjerojatno ce zaposliti drugu osobu na mom mjestu). zar je moguce da u ovoj nasoj blesavoj drzavi oni koji ukazuju na nepravilnosti, nemaju apsolutno nikakva prava? zar ja ne mogu bas nista uciniti samo zato sto sam bio na ugovoru na odredeno? pa poslodavac ide na sud zbog krsenja zakona, i zbog toga mi ne produzi ugovor i to je to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Miro, da ste imali ugovor na neodređeno, otkaz od strane poslodavca bio bi vrlo otežan (ne i nemoguć, ali definitivno ne s ovim razlogom koji je naveo).

 

Ovako, obzirom imate ugovor na određeno - istekom roka na koji je zasnovan, završava i vaš radni odnos. Obveze produživanja nema i to je to.

 

ma sve jasno, ocekivao sam takav rasplet dogadaja. dovoljna mi je satisfakcija da ce platiti ogromnu kaznu zbog utaje poreza i ostalog.

no eto, cuo sam za slucaj kada je gospodin bio u firmi oko 2 mjeseca, rijesili su ga se jer je bio na bolovanju, nakon toga ih je tuzio i sud je nalozio da ga se vrati na posao i dade ugovor na neodredeno...pa iz tog razloga pitam, jeli tako sto moguce u mom slucaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sta si ti ocekivao da ce ti poslodavac ili drustvo jos dati "orden zasluga za pravo i pravdu", ti si svoje napravio, poslodavca ide na sud a ti na ulicu, pa tvoj ugovor je na odredjeno i volja je poslodavca oce ti ga produziti ili ne.

On je prekrsio zakon ali to ne znaci da ima obavezu tebi produziti ugovor.

 

gospodine, nisam ja ocekivao nikakav orden, samo nisam jedan od onih koji sute i daju da ih se gazi na sve strane, jer eto u ovoj sugavoj drzavi treba bit sretan sto imas posao i trpit sta god treba za sice koje zaradis. ne, nije mi uopce zao, ucinio bih opet isto. ako cemo svi sutit i trpit, gdje to vodi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

no eto, cuo sam za slucaj kada je gospodin bio u firmi oko 2 mjeseca, rijesili su ga se jer je bio na bolovanju, nakon toga ih je tuzio i sud je nalozio da ga se vrati na posao i dade ugovor na neodredeno...pa iz tog razloga pitam, jeli tako sto moguce u mom slucaju...

 

To je očito drugačiji slučaj i nije moguć kod vas. Jedino ako bi vam otkazao ugovor o radu prije isteka vremena, eventualno bi se moglo nešto napraviti, ali opet zavisi od detalja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija