Jump to content

Putovnica za razvedeno dijete


BP1972

Preporučene objave

Poštovanje,

odnedavno sam razveden, nakon 2 godine brakorazvodne parnice.

U braku smo dobili dijete (kćer), koja sada ima 5,5 godina.

Ona je dodijeljena bivšoj supruzi, ja je viđam, i sve to ide više-manje bez problema.

Međutim, sumnjam da bi se bivša supruga htjela preseliti u inozemstvo sa kćerkom, te me zanima gdje mogu provjeriti da li moja kćerka ima putovnicu, jer bivša supruga mi ne daje nikakve informacije o tome.

Koliko znam, postoji pravilo, da oba roditelja trebaju dati saglasnost za izradu putovnice, ali kako saznajem, u praksi MUP baš i ne inzistira na tome.

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

odnedavno sam razveden, nakon 2 godine brakorazvodne parnice.

U braku smo dobili dijete (kćer), koja sada ima 5,5 godina.

Ona je dodijeljena bivšoj supruzi, ja je viđam, i sve to ide više-manje bez problema.

Međutim, sumnjam da bi se bivša supruga htjela preseliti u inozemstvo sa kćerkom, te me zanima gdje mogu provjeriti da li moja kćerka ima putovnicu, jer bivša supruga mi ne daje nikakve informacije o tome.

Koliko znam, postoji pravilo, da oba roditelja trebaju dati saglasnost za izradu putovnice, ali kako saznajem, u praksi MUP baš i ne inzistira na tome.

Unaprijed zahvaljujem

 

U ovom slučaju kod razvoda ,putovnicu, osobnu i ostale dokumente za maloljetno dijete podiže i za isto podnosi zahtjev onaj roditelj koji je po sudskoj presudi zakonski zastupnik djetetu i sa kojime dijete živi.

 

Ovaj drugi roditelj je u policiji i za iste stvari nebitan.

 

Zahtjev za izdavanje istih dokumenata se može predati bez presude suda ali se isti dokumenti bez presude suda ne mogu podići .

 

Kada su roditelji u braku mora se donjeti vjenčani list ne stariji od 6 mj te jedan od roditelja može podići dokumente.

 

Ovo pričam iz vlastite prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija