Jump to content

Pomoć meni bolesnoj i staroj kod ovrhe


zkbszdenka

Preporučene objave

Prije osamnaest godina bila sam jamac sinu koji nije mogao vratiti kredit, pa su mene tužili i donijeli presudu koja je sada spremna za ovrhu, tako da očekujem da će mi početi uzimati od mirovine.

Ja sam stara baka 84 godine, stopostotni invalid na pokretnost,na jedno oko uopće ne vidim, a drugo tako, tako,pa me zanima ima li ikakve mogućnosti da mi od moje mirovine ne oduzimaju baš jednu trećinu, nego nešto manje, a da to potkrijepim sa svojom bolešću ili nečim drugim, i ako ima. na koji način da dođem do te mogućnosti.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji jedino mogućnost da se dogovorite sa bankom da ne pošalju ovrhu na naplatu nego da se pokušate nagodbom dogovoriti oko otplate mjesečnog iznosa koji možete otplačivati. No šanse su za to vrlo male no pokušajte kontaktirati banku dopisom ništa ne gubite (preporučeno sa povratnicom).

 

Pa, oprostite mi, ali stvarno ne mogu vjerovati.

Zar je moguće da naša država nije predvidjela nikakav način da zaštiti nas stare preko osamdeset godina, bolesne, nepokretne?

Zar u ovoj državi nema ni malo osjetljivosti socijalne?

U svakom slučaju hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi su često dužni, bez da su učinili išta krivo ili glupo... Naročito u ovoj državi.

 

Ne znam da li kod nas postoji savjetnik za dug (debt advisor), koji besplatno utvrđuje prioritete i mogućnosti - dosta ljudi ne koristi sve povlastice na koje imaju pravo. Možda može pomoći Centar za socijalnu skrb, Odjel za odrasle osobe (primjer)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi su često dužni, bez da su učinili išta krivo ili glupo... Naročito u ovoj državi.

 

Ne znam da li kod nas postoji savjetnik za dug (debt advisor), koji besplatno utvrđuje prioritete i mogućnosti - dosta ljudi ne koristi sve povlastice na koje imaju pravo. Možda može pomoći Centar za socijalnu skrb, Odjel za odrasle osobe (primjer)

 

E poštovani Bobo, svaka Vam čast na Vašem poštivanju nas starijih, bez obzira na Vaše godine.

Znate čitam gornje komentare ovih mladih članova foruma i u potpunosti bi se složila sa njima, kada bi situacija bila normalna. Na žalost kod mene je situacija potpuno ne normalna, budući mi je sin poginuo i zato mi je ostao njegov dug. Dok je bio živ, plaćao je redovno svoj kredit.

Vama hvala bar na pokušaju pomoći bez prigovaranja, a ja ću nastojati iskoristiti Vaše savjete, bar onaj koji me upučuje na CZSS

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospođo Zdenka,

 

pitanja koja su postavljena nisu stvar neke znatiželje ili zlobe (ako ste to tako shvatila), već u cilju da Vam se pomogne. Nigdje niste precizirala što se desilo sa sinom, a zapravo se radi o njegovom dugu.

 

Ja Vam se ispričavam, ako ste shvatila moj upit na krivi način, ali ponavljam - postavljen je isključivo u cilju da Vam se pomogne. Ujedno Vam izražavam sućut zbog pogibije sina.

 

Što se samog slučaja tiče, nažalost bila ste jamac i banka ne preza pred ničime, pa ni činjenicom vaše dobi. Njih zanima isključivo njihovo. Uz sugestiju korisnika Bobo3 za obraćanjem Vašem CSS-u, ja Vam mogu dodatno sugerirati da se obratite nadležnom Uredu državne uprave u Vašoj Županiji (odnosno Uredu Grada Zagreba, ako tamo prebivate), da provjerite ispunjavate li možda uvjete za besplatnom pravnom pomoći, a smatram da, barem prema napisanome, ispunjavate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija