Jump to content

Alimentacija


dajana987

Preporučene objave

Lijep pozdrav,

 

samohrana sam majka dvoje djece za koju otac ne brine i ne pomaze. Probala sam dogovorno i bez suda s njim rijesiti financijsku pomoc ali neuspjesno. Na kraju se sve svodi na lazi i natezanja i pokoju kunu godisnje. Zivim sa majkom koja mi pomaze , radim sezonski. Zanima me koja je procedura dobivanja alimentacije i dali cu imati problema jer nisam stalno zaposlena?Nismo bili u braku ali djecu je priznao.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav!

Prije cca god dana sud je donio odluku o iznosu alimentacije koju decko uplacuje za djevojcice (4) , (11)... Njegova mj.primanja iznose 4.700kn, od bivse zene u to vrijeme su primanja bila 4.500kn.. Visina alimentacije iznosi 2.200kn .Djeca su prijavljena na poslu preko njega te dobiva jos dodatnih 400kn za njih,no uz alimentaciju sada zeli i djecu prepisati na sebe da si smanji porez. S obizirom na to da su njezina primanja sada oko 15-20tisuca kuna,te ona ne staje na sve moguce nacine doci do bilo kakvih novaca, postoji li nacin ponovnog pokretanja suda da se alimentacija smanji posto su njezina primanja 3-4x veca. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

,no uz alimentaciju sada zeli i djecu prepisati na sebe da si smanji porez.

 

nisu djeca nekretnina ili pokretnina da bi ih se moglo prepisat (upisat kao vlasništvo).

 

alimentacija je pravo djeteta. ne ovisi o prihodima roditelja sa kojim žive. visina alimentacije ovisi o prihodima i rashodima roditelja koji plaća alimentaciju.

 

porezne olakšice za djecu se djele ako nema dogovora između roditelja djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija