Jump to content

Potok - kanal


mirni0803

Preporučene objave

Poštovani,

 

tražio sam po netu i po ovom forumu, ali...

Ne mogu naći ništa slično.

 

Oprostite i ako sam pogriješio podforum...molim nek moderator prjemjesti na odgovarajući. Hvala :)

 

Slučaj: u blizini moje kuće nalazi se potok, kojim "upravljaju" Hrvatske vode, a za njih radove na uređenju kanala (košnji trave, održavanju korita,...) izvodi jedna građevinska firma.

 

Zadnjih 10 godina se korito jedino kosilo i nešto rezalo šiblje na koritu.

 

Prije dvije-tri godine je sa velikim rovokopačem uređeno korito, od nekog prirodnog izgleda potoka napravljeno je korito.

 

Preko tog potoka (kanala) se prelazi most koji je izgrađen prije 50-60 godina i pretpostavljam da su radove izvodili susjedi i ljudi koji imaju preko potoka obradiva polja. Tim se mostom služi aktivno desetak ljudi, neki više, neki manje.

Do tog potoka vodi makadamski put, udaljen od lokalne ceste cca 100m.

 

Nakon te sanacije pokosa potoka dogodila se devastacija mosta (bočne betonske stranice su pukle i pale u korito). Na što je ta građevinska firma samo iskopala dublje dno i zatrpala te betone, no nitko ni ne pomišlja ni ne pokreće nikakvu sanaciju.

 

Moje pitanje je: tko bi trebao biti odgovoran za sanaciju i održavanje mosta?

Da li općina, Hrvatske vode, ili ta građevinska firma koja ima ugovor s Hrvatskim vodama za održavanje, ili sami ljudi koji su taj most davno izgradili?

 

Ako ima negdje u nekom zakonu neki članak ili nešto, na što se mogu pozvati, molio bih da me netko uputi i citira.

 

Da još napomenem, otišao sam u općinu i tamo su me "šikanirali" i rekli da jedva imaju za svoje plaće, a kamo da idu u neku sanaciju nekog nevažnog mosta.

Drugi most je udaljen cca 2 km te se onda znatno ljudima produžuje put do njihovih polja.

 

Ako još nešto treba napisati, objasniti, molim Vas postavite pitanje.

 

Unaprijed Vam zahvaljujem na savjetima i odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija