Jump to content

odvjetničko zastupanje


lu22

Preporučene objave

molim za pomoć,

tijekom 2011. godine obratio sam se jednom odvjetniku, potpisao punomoć, zastupa me u jednom postupku vezano uz "ovršni postupak" u kojem sam ovršitelj. danas (2015. godina), dobivam poštom obavijest gdje me taj isti odvjetnik obaviještava da je jedna osoba potpisavši mu punomoć, opunomoćila da ju zatupa u jednom sporu koji eventualno planira pokrenuti protiv mene. očito je zaboravio da me već zastupa.

interesira me dali je to moguće, dakle isti odvjetnik me zastupa u jednom i pokreće postupak protiv mene u drugom postupku, dali je to propisno- ako nije zašto nije i po kojem članku kojega zakona.

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da se ne radi o istoj pravnoj stvari (što vjerujem i jeste slučaj korisnika), na stranu i Kodeks - kakvo će biti povjerenje u nastavku cijele priče? Narušeno, eufemistički rečeno.

 

Realno bi se takvi slučajevi trebali izbjegavati, po meni čak i da se ne radi o istoj pravnoj stvari, ali u potonjem slučaju ne vidim izričite zakonske (ili drugim propisom normirane) zabrane. Slobodno me ispravi netko ako griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I da se ne radi o istoj pravnoj stvari (što vjerujem i jeste slučaj korisnika), na stranu i Kodeks - kakvo će biti povjerenje u nastavku cijele priče? Narušeno, eufemistički rečeno.

 

Realno bi se takvi slučajevi trebali izbjegavati, po meni čak i da se ne radi o istoj pravnoj stvari, ali u potonjem slučaju ne vidim izričite zakonske (ili drugim propisom normirane) zabrane. Slobodno me ispravi netko ako griješim.

 

slažem se, iz nekog razloga je moj dojam i bio da se to ne bi smjelo po Kodeksu, ali očito su odvjetnici pisali Kodeks tako da im odgovara :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija