Jump to content

Ukraden - nestali Iphin4


šokre 46

Preporučene objave

  • 2 mjeseci kasnije...
Da li je uređaj uopće ukraden ili izgubljen?

Zašto bi policija trošila svoje resurse i na takav način tražila uređaj ako je izgubljen, a ne ukraden?

 

;-) Da li ste podnijeli kaznenu prijavu?

Da u Policiji u Petrovoj ulici, ali nisu mi dali nikakvu potvrdu o mojoj kaznenoj prijavi već su jedva primili moju usmenu prijavu i na tome se je završilo. Sam postupak djelatnika je bio ponižavajući i odbijajući bilo kakve intervencije sa obrazloženjem da oni po ćlanku k.z. o utaji članak 232 ne postupaju za građane već samo za državnu imovinu, što je očito glupost!

Člnak k.z. 232 o utaji jasno naglašava da zadržavanje nađene izgubljene stvari ili ostavljene, veće vrijednosti kažnjava do 2 godine zatvora, a kupnja iste do jedne godine zatvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A čl.245 kaže

 

(1) Kaznena djela iz članka 228. stavka 2., članka 232. stavka1. 2. i 4., članka 233. stavka 3., članka 236. stavka 3. i članka 240. stavka 1. i 2. ovoga Zakona progone se po privatnoj tužbi, osim ako su počinjena na štetu državne imovine.

 

Nema riječi o kupnji

http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno, ali u vrijeme počinjenja kaznenog djela, ovaj stavak 1. utaje nije bio u čl. 245. Pod uvjetom da se uopće radi o stavku 1. (vjerojatniji je ipak stavak 2., odnosno mobac je izgubljen, a netko ga je pronašao i zadržao).

 

No, dođe vam na isto Krešo, i da se radi o stavku 1. i da su zaprimili kaznenu prijavu, slijedio bi odbačaj zbog učinjene promjene KZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija