Jump to content

sumanutosti u građanskoj parnici


dtadijanovic

Preporučene objave

poštovani,

situacija je da takva da je bračni par kupio 1/3 zemljišta sa zgradom te svojata djelove koji mu ne pripadaju zbog prethodnih dogovora među vlasnicima i susjedima.

 

nakon već jedne završene parnice koju je izgubio i nakon koje ne želi predati tabularnu ispravu, sad vodi i parnicu protiv mene.

 

isto tako naglašavam da ne želi uzeti odvjetnika (zbog grandioznih misli), a iz tog razloga ulazi u nesuglasice sa sudom gdje predlaže nesuvisle stvari vidno izmijenjenom svijesti.

 

Evidentno je da ima mješovit tip sumanutog poremećaja i to možda čak udvoje jer ga podržava supruga. tzv. Folie à deux

 

 

postoji li neki način da nad njim zatražim psihijatrijsko ili psihologijsko vještačenje. jel bi dobio štogod s tim? npr da prestane to uznemiravanje? na koji način to mogu predložiti sucu?

 

hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svako može tužiti i biti tužen,tako da se po pitanju toga ne može tumačiti kao uznemiravanje.

Što je u svemu ovom pozitivna stvar po vas!!!

-naime,ako je tužbeni zahtjev neutemeljen,sud će presudom odbiti zahtjev,a po pravomoćnosti presude,odnosno nakon što dotični iscrpi sve pravne lijekove,neće više nikad moći tužiti za istu stvar,budući da bi ponovno utuženje imalo svojstvo presuđene stvari,glede čega se takva tužba odbacuje kao nedopuštena.

Jasno je kako niko ne želi da se povlači po sudu,no možda je i dobro da se pred sudom jednom za svagda otkloni pravna nesigurnost ,a s druge strane ukoliko je tužbeni zahtjev neutemeljen,tužitelj će presudom biti obvezan na naknadu parničnih troškova koje je imala suprotna strana tijekom parnice,pod uvjetom da troškovi doista postoje i da se zahtijevaju kao takvi do zaključenja glavne rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

ako niste od struke okanite se postavljanja dijagnoza .Istina je uvijek na sredini.

Pozdrav!

 

hvala na pitanju, upravo sam te struke koja postavlja (takve) dijagnoze. ;)

 

konzultirao sam se sa kolegama, i iako sam do sada mislio da se radi o poremećaju ličnosti iz klastera A, nakon konzultacija smo zaključili da bi to mogao biti i perzistirajući sumanuti poremećaj.

 

e sad, ja se slažem da svatko može tužiti i biti tužen i da je to dobro i da će troškovi biti namireni. međutim u ovakvim sumanutostima, kad dotični shvati da je "iscrpio sve pravne mogućnosti" mogao bi postati (auto)agresivan.

 

mene zanima na koji način mogu upozoriti sud da se to može dogoditi

postoji li odgovornost (nečija) ako se takve crne slutnje ostvare

 

i ima li sud ingerencije da ga uputi na vještačenje i/ili na farmako i psihoterapiju.

 

Ažurirano

 

hvala na sugestiji da tražim naknadu troškova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na pitanju, upravo sam te struke koja postavlja (takve) dijagnoze. ;)

 

konzultirao sam se sa kolegama, i iako sam do sada mislio da se radi o poremećaju ličnosti iz klastera A, nakon konzultacija smo zaključili da bi to mogao biti i perzistirajući sumanuti poremećaj.

 

e sad, ja se slažem da svatko može tužiti i biti tužen i da je to dobro i da će troškovi biti namireni. međutim u ovakvim sumanutostima, kad dotični shvati da je "iscrpio sve pravne mogućnosti" mogao bi postati (auto)agresivan.

 

mene zanima na koji način mogu upozoriti sud da se to može dogoditi

postoji li odgovornost (nečija) ako se takve crne slutnje ostvare

 

i ima li sud ingerencije da ga uputi na vještačenje i/ili na farmako i psihoterapiju.

 

Ažurirano

 

hvala na sugestiji da tražim naknadu troškova

 

Obiteljski zakon u čl. 160. kaže da je svatko dužan obavijestiti centar za socijalnu skrb o potrebi pružanja zaštite punoljetnim osobama koje zbog duševnih smetnji ili drugih uzroka nisu sposobne brinuti se o osobnim potrebama, pravima i interesima, ili koje ugrožavaju prava i interese drugih ljudi, radi toga da bi centar za socijalnu skrb prema navedenim osobama kod nadležnog suda pokrenuo izvanparnični postupak radi djelomičnog ili potpunog lišenja poslovne sposobnosti. tek u takvom izvanparničnom postupku sud će odrediti vještačenje po službenoj dužnosti, a nikako ne u parnici koja se vodi u povodu nekretnina (pomislite samo kako bi izgledalo da predložite da se tužba odbaci ili odbije jer sumnjate da tužitelj ima "perzistirajući sumanuti poremećaj", i u tu svrhu predložite psihijatrijsko vještačenje, kakva bi tek to provokacija bila :).

 

međutim, s obzirom da iščitavam da je istovjetni postupak navedeni par već vodio protiv drugih osoba, vjerujem da nećete imati problema dokazati da je i protiv vas tužbeni zahtjev neutemeljen, pa ćete vrlo brzo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija