Jump to content

Biciklisti i Policija


"pravna 0"

Preporučene objave

:-o:-o

Molim, može li i po kojoj osnovi policija tjerati bicikliste bez vozačke dozvole- na cestu? (to je glavno pitanje, ostalo je popratni sadržaj)

 

Uglavnom, dopustite, nemam vozačku dozvolu B kategorije. Potencijalna sam opasnost na cesti jer ne znam znakove (pretpostavka) ni propise. Policija me ne kažnjava zato što vozim bez ikakve vozačke dozvole, već zato što me zatekla na pločniku (a nema staze ni strelice za bicikliste). Na cesti se osjećam nesigurno (nekad između tramvaja i automobila). Trebala bih voziti uz rub kolnika? :buljoki:

No, moja glava je tako u torbi. :sklanjaj:

Vozači automobila u Hrvatskoj ne poštuju dovoljno bicikliste na cesti. :buljoki:

(čast iznimkama)

 

Zadnjih dana policija je odlučila opet malo dijeliti kazne

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/prijave-dobilo-75-biciklista-jer-nisu-vozili-po-stazi-1019722

(ne znam smijem li stavljati link ako ne maknite i oprostite)

 

Ali ne provjeravaju imam li vozačku već imam li svjetla usred bijela dana.

 

Što je s maloljetnicima? 16-godišnjak bi također trebao voziti uz rub kolnika po npr. Držićevoj u Zg? ?? (s kacigom, naravno) (staza je u toj ulici samo na jednom kratkom dijelu) Djeca često biciklima idu na treninge. Neki i u školu.

 

Zamislimo kada bi svi biciklisti sjurili s pločnika na kolnik? Tek tada bi nastao krkljanac.

Kada bi svi biciklisti hodali preko zebri vozači bi :zli:

 

Nemoguće je doći od točke A do točke B a da barem djelić puta strelica nije usmjerena prema tebi!

 

Ima li ovdje biciklista-pravnika?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim, može li i po kojoj osnovi policija tjerati bicikliste bez vozačke dozvole- na cestu?

 

Nda, ponekad je to opasno... auti jure po cesti, a na širokom nogostupu nema pješaka.

Osnova je u čl. 112 Zakona o sigurnosti prometa na cestama

 

 

kao kazne su, pa u kazneno:sofer:

To je ispravno razmišljanje, ime zakona je 'neispravno' :) - 'krivični zakon' ili 'criminal law' je, čini se, bolje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

članak o biciklima kraći je od mog gornjeg posta a još su unutra ugurani mopedi i motocikli

biciklisti sve ovo znaju a problemi s kojima se susreću složeni su i opasni

potiču nas na vožnju bicikala a biciklisti imaju osjećaj da su prečesto u prekršaju

o tome svjedoči i broj kazni koji policija ispiše u samo jednom danu

:propis: :propis: :propis: .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

članak o biciklima kraći je od mog gornjeg posta a još su unutra ugurani mopedi i motocikli

biciklisti sve ovo znaju a problemi s kojima se susreću složeni su i opasni

potiču nas na vožnju bicikala a biciklisti imaju osjećaj da su prečesto u prekršaju

o tome svjedoči i broj kazni koji policija ispiše u samo jednom danu

:propis: :propis: :propis: .....

 

Kratak ali jasan,ili bic staza ili što bliže desnom rubu kolničke trake.

A odgovor na prvo pitanje može i to i radi a vozačka nije potrebna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija