Jump to content

Otkaz


Vavic

Preporučene objave

Zadnji radni dan mi je bio 4.8 i do danas nisam dobila papire. Poslodavac stalno govori da hoće,da sve ide preko interneta pa čeka. Čak mislim da me cjeli 8mj zavlači radi doprinosa s obzirom da su plaćeni za cjeli mjesec a ja sam radila samo 3dana. Ne znam sa kojim datumom sam odjavljena,niti da li jos uvijek nisam,ali imam pravo na naknadu sa burze i bojim se da ju ne izgubim. Kome se mogu obratiti za to sto mi neda papire?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otkaz je bio sporazumni,tj dogovor između mene i poslodavca da bude kao višak radne snage radi naknade sa burze. Od prestanka rada 4.8 nisam dobila nikakve papire niti rjesenja,svaki dan mi govori da ce se javiti i da bude sve rijesila. Stoga ne znam ni sa kojim datumom sam odjavljena,niti da li jesam uopće,posto mi neda papire. Ne znam kome se mogu obratiti radi toga jer ona očito nesto kemija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne,nismo nista potpisivali,od kad sam prestala raditi čujemo se samo telefonski,i svaki dan govori danas,sutra,budem,javim Itd. Dakle nista,ama bas nista ne znam ni kad sam odjavljena,ni da li jesam uopće,nista jer mi neda papire.

 

Ažurirano

 

Jel mogu ja nazvati nekoga da provjerim da li sam prijavljena na zdrastveno jos? Prvo mi je zaposlenje,tako da nisam upućena u mnogo stvari,ali ovo nije u redu vise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto mi ne želi direktno reci jesam li jos prijavljena ili ne,rekla sam joj da idem sutra na neki pregled pa me zanima jesam li odjavljena da znam hocu li ga Morat platit ili ne,na sto mi je ona rekla da neću nista platit za pregled. Na temelju toga smatram da me jos uvijek nije odjavila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posto mi ne želi direktno reci jesam li jos prijavljena ili ne,rekla sam joj da idem sutra na neki pregled pa me zanima jesam li odjavljena da znam hocu li ga Morat platit ili ne,na sto mi je ona rekla da neću nista platit za pregled. Na temelju toga smatram da me jos uvijek nije odjavila.

 

Vavic,

Vi morate od Poslodavca dobiti RJEŠENJE o redovitom otkazu ugovora o radu iz poslovno uvjetovanih razloga. Točno tako mota biti napisano,kako biste mogli participirati u naknadi za nezaposlene.

Provjerite i na hzzo-u na način kako Vam je to rekao "maličovjek".

Svakako otiđite kod poslodavca i riješite tu situaciju jer na Zavod za zapošljavanje morate se prijaviti u roku od mjesec dana po redovitom otkazu. Taj otkaz na Zavodu morate i priložiti.

To da nešto nije mogao sa odjavom je notorna laž. Sve se to danas rjevašava mailom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija