Jump to content

Otmica vlastitog djeteta


AnaMamaAna

Preporučene objave

Rastavljena sam i Sa svojom sam Se dijecom odselila prije 13mjeseci iz hrvatske u njemacku bez suglasnosti oca dijece ili posebne dozvole suda. Ovdje sam Se obratila njemackom jugendamtu Koji su hrvatskom sudu dostavili dopis u Kojem su opisali da djeca ovdje dobro napreduju i da zive u odlicnim uvjetima. No Evo u srijedu Se moram pojaviti na njemackom sudu jer je Otac trazio povrat dijece u hrvatsku. Otac je radno nesposoban,lijeci se na psihijatriji (PTSP),ne Placa alimentaciju. Bio je u zatvoru 11dana zbog obiteljskog nasilja.Djeca su povjerena Meni na skrb i cuvanje. Sto Se moze dogoditi??? postoji li nesto na sto Se Mogu pozvati i hoce li Moja dijeca zaista morati u hrvatsku????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze se dogoditi, a vjerojatno i hoce da cete morati vratiti djecu u Hrvatsku. Moguce je da cete i biti optuzeni zbog otmice i da ce djeca biti povjerena ocu. Na to sve ste trebali ranije misliti. Ako je obiteljski nasilnik i ne placa uzdrzavanje svaki sud u Hrvatskoj bi vam odobrio preseljenje u Njemacku. Ovako ste samo sebi i djeci zakomplicirali zivot.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obratila sam se njemackom jugendamtu koji su hrvatskom sudu dostavili dopis u kojem su opisali da djeca ovdje dobro napreduju i da zive u odlicnim uvjetima.
Primijetio sam da je široko rasprostranjena filozofija koju zastupaju obični sugrađani i oni koji se tim stvarima bave po svojoj profesionalnoj dužnosti, ta da ako roditelj-otmičar dijete odvede u "odične uvjete" stiže najprije retoričko pitanje (agresivno-patronizirajućim tonom): "Hej, roditelju-žrtvo, ne budi glup, probudi se, razmisli malo, je li to što je roditelj-otmičar dijete odveo na Hawaje pod palme dobro za dijete? Je li tamo ima ili nema savršene uvjete za život? Aha, ima. Eto, vidiš maj.... sebični, roditelj-otmičar čini dobro djelo, odvodi dijete iz ove naše jadne Hrvatske, a ti, umjesto da budeš sretan, ti se još buniš? Sram te bilo!"

 

U prijevodu, ako je dijete oteto i na mjestu otmice vladaju "odlični financijski i ini uvjeti", to znači da je otmica i odvajanje djece i roditelja-žrtve "opravdano", štoviše, gotovo "poželjno". Novac je ipak novac i uvjeti su uvjeti. A kako je novac "mjerilo svih vrijednosti", tada nema veze što je to samovoljni i jednostrani čin kojim se dijete odvaja od drugog roditelja, najčešće oca.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze se dogoditi, a vjerojatno i hoce da cete morati vratiti djecu u Hrvatsku. Moguce je da cete i biti optuzeni zbog otmice i da ce djeca biti povjerena ocu. Na to sve ste trebali ranije misliti.

 

Mario, nemojte pisati potpuno neutemeljene stvari.

Koliko slučajeva znate da je majka bila osuđena (pa čak i samo da je podignuta optužnica) zato jer je odvela djecu? Čak i da je otac kandidat za najboljeg tatu na svijetu, a ne osoba sa osudom za obiteljsko nasilje ( stvarno ili lažno prijavljeno).

 

Da je otac tako odveo djecu, to bi bila potpuno druga priča.

Svi znamo da postoji stravičan bias kada je u pitanju spol roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Totalna glupost...mozda imamo razlicite pojmove odlicnih uvijeta??? Ja nisam Bogata osoba i posteno radim za svoj novac,za razliku od Mog bivseg supruga Koji 2godine nije platio niti jednu alimentaciju Koja je odredena u visini od 500kn za dvoje dijece.zivi od socijalne pomoci i Nikada nije htio raditi jer svaka je Placa bila ispod njegovog nivoa. Za mene su Odlicni uvjeti kad Mozes placati kucu u Kojoj zivis,obuci i skolovati djecu i normalno jesti.te jednom godisnje otici na godisnji odmor.

Moj suprug je bivsi policajac,necasno otpusten iz vojske i policije. Osuden zbog obiteljskog nasilja Te osoba Koja Se psihicki lijeci. Ovisnik o Poker aparatima Koji nam je za vrijeme braka navukao Kamatare za vrat.tako da su Odlicni uvjeti za mene i ono kad Se ujutro probudis u miru,kad navecer u istom takvom miru odigras drustvenu Igru Sa djecom.....dakle odlicni uvjeti nisu iskljucivo pojam kolicine novca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko je rekao da Moj suprug ne moze Do svoje dijece ili da ih u Tom Periodu nije vidao ili s Njima provodio vrijeme???

Upoznat Sa adresom,Skolama u Koju dijeca Idu i svim ostalim.nikada Kontakt nisam branila.

A cekala Presudu nisam jer su se dogadale i druge stvari paralelno. Iz braka Mi je ostao dug od nekoliko desetaka Tisuca kuna,a u obiteljskoj kuci ostao je zivjeti bivsi muz, a ne ja s dijecom. Ponudio Mi Se izvanredan posao a u Hrv sam u Tom momentu bila Nezaposlena . Suprug ne je uhodio,slao prijetece poruke,prijavljivao policiji mene i clanove moje obitelji, (bivsi policajac u Malom mjestu)Cak sam i podnjela prijavu Protiv policijske postaje jer vise puta nisu uopce htjeli intervenirati ili zaprimiti moji prijavu.se Se svodilo na "odi Doma i smirit ce Se za Koji dan"

Moj je zivot postao pakao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko je rekao da Moj suprug ne moze Do svoje dijece ili da ih u Tom Periodu nije vidao ili s Njima provodio vrijeme???

Upoznat Sa adresom,Skolama u Koju dijeca Idu i svim ostalim.nikada Kontakt nisam branila.

A cekala Presudu nisam jer su se dogadale i druge stvari paralelno. Iz braka Mi je ostao dug od nekoliko desetaka Tisuca kuna,....

 

Razumijem vaše probleme, i razlog zašto ste potražila bolji život.

Djeci će sigurno biti bolje s vama ako je situacija takva kakvom ste ju opisali.

Nitko vas neće privoditi i deportirati u RH.

Ali shvatite da neke stvari morate pravno regulirati, a jedna od tih stvari su i susreti oca sa djecom.

Ne možete djecu odvesti tisuću km daleko od mjesta gdje su živjela i onda reći - ja ne branim ocu da ih viđa, zna gdje su, u koju školu idu, neka ih obiđe ako hoće...

Morate postići neki kompromis da djeca dulje razdoblje tijekom praznika provedu kod oca, i da dogovorite neki obrazac susreta preko produženih vikenda... ovisno i o dobi djece...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario, nemojte pisati potpuno neutemeljene stvari.

Koliko slučajeva znate da je majka bila osuđena (pa čak i samo da je podignuta optužnica) zato jer je odvela djecu? Čak i da je otac kandidat za najboljeg tatu na svijetu, a ne osoba sa osudom za obiteljsko nasilje ( stvarno ili lažno prijavljeno).

 

Da je otac tako odveo djecu, to bi bila potpuno druga priča.

Svi znamo da postoji stravičan bias kada je u pitanju spol roditelja.

 

Felix, napisao sam " moze se dogoditi " i " moguce je " i to nisu neutemeljene stvari. Dovoljno je malo potraziti po netu slicne slucajeve i pogledati Hasku konvenciju o otmici djece. Da li smatram prema prezentiranim cinjenicama da je djeci bolje s majkom u Njemackoj? Odgovor je da smatram. Da li smatram da nije trebala otici bez legalne sudske odluke? Odgovor je isto da smatram zbog problema koje ce sada imati i ona i djeca. Ako se otac zainati i prijavi ju jos dodatno za otmicu drzavnom odvjetnistvu tko moze tvrditi sa 100% sigurnoscu da ce takva prijava biti odbacena....Imate dolje primjer u linku kojem sam vam stavio slucaj majke koja je pobjegla iz Italije u HR s djetetom zbog ( navodnog ) zlostavljanja od strane oca i epilog je taj da je otac sad dobio puno skrbnistvo nad djetetom a majka je na interpolovoj tjeralici i skriva se s djetetom tko zna gdje.....

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/family/children/abduction/index_hr.htm

 

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/208912/Default.aspx

 

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/236534/Default.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mario u potpunosti razumijem sto pisete i o cemu pricate.uveliko imate pravo.samo ja znam razloge svog hitnog odlaska i vjerujte to nema nista s mojom osobnom voljom vec je to bilo za dobrobit dijece.radi Se o djeci starosti 7 i 8 godina. Te s nama zivi jos jedno moje dijete starosti 14 godina.u Nasem su Malom gradu svi zatvarali oci pred nasim problemima i nitko nije pomogao. Vjecno sam visila na policiji ili u CZSS ili na sudu

Postigla nista

Na kraju su svi jednostavno Rekli Idi Ana tamo ce vam Biti bolje

 

I otisla sam i gle cuda.....Moj 8 godina Star sin napokon ne kaka u gace....nije vise pretil i Nema astmaticne napadaje......hmmmmm da stvarno sam grozne stvari postigla otmicom

Jos jednom Kazem i pitam.....sto uciniti sada???? Sudenje je sutra....permanent haskoj konvenciji moj bivsi trazi da se djeca vrate u Hrv i da se povjerena njemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiram dio teksta sa poveznice koju je priložio Mario77:

"Kada ga je posljednji put vidio, priča dalje potreseno Avenati, na sinu je primijetio nervozne tikove, sin ga je pitao zašto ga ne vodi u Italiju. Sve je to inat jedne žene, kaže on, nepotreban, loš inat, koji ne donosi ništa dobro ni djetetu, ni majci, ni njemu, ocu. Kaže, još ima vremena da zbog svega njegov sin ne zadobije ožiljke koji se ne bi mogli zaliječiti, ali je vremena sve manje."

Tu ženu nije briga za negativne okolnosti koje je izazvala svojim postupcima. Meni je to jako dobro poznato jer ono što čujem od djetetova rođenja je: "Odj...! Dijete je MOJE!!!" Radi se o poremećenim i ekstremno "ufuranim" osobama koje ne vide ništa dalje od svojih naglašeno egocentričnih "potreba". Vođene svojim unutrašnjim porivima i željom da kompenziraju svoje deficite i frustracije, svojataju djecu jer u svojem svijetu svoje roditeljstvo smatraju prestižnom funkcijom, vode "rat" za dominaciju, moć i kontrolu nad djetetom umjesto da dogovornim pristupom s drugim roditeljem djetetu podare mir i sreću. Takve osobe trebaju raditi na sebi, raditi na svojem životnom zadovoljstvu, na jačanju svojih unutrašnjih sposobnosti jer što su slabije, to rade više problema i sebi i drugima.

 

Da ne bi bilo zabune, vidim da je AnaMamaAna živjela u psihički neodrživim okolnostima koje stvara djetetov otac. Čini se da se tako ponaša upravo iz razloga koje sam naveo. Doživljavam osobno varijaciju opisanih događaja, samo u cjelini gledajući u blažem pojavnom obliku, ali načela su ista. Razlika je ta što Ana ima pravnu dominaciju nad svojom djecom, dok se mnogi od nas nalaze u pravno inferiornom položaju i moramo promatrati kako drugi roditelj stvara negativno ozračje...

 

Napomena moderatora :

 

Strawinsky, pripazite na izražavanje.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, nakon iznesenog, ne znam što bih presudio da moram presuditi. Možda bih kao sudac inzistirao da se oboje pojavite u sudnici i nađete način i termine da se otac i djeca što češće viđaju, npr. preko praznika, a da Vi, obzirom na to da ste trenutačno u boljoj financijskoj poziciji snosite troškove putovanja i sl.? Kompromis? Postupovno i komunikacijski ste pogriješili, a s druge strane navodite da ste to učinili zbog nepovoljnih obiteljsko-odgojnih okolnosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve sam to vec pokusala....Kako osobno tako i u prostorijama czss....bivsi odbija bilo Koju vrstu komunikacije samnom....svoje obveze sustavno zanemaruje Ali prava iziskuje....Sve je to njegov rät Protiv mene....Ali nazalost preko leda dijece.djeca du vec nekoliko puta bila izvrgnuta psiho testiranjima i ispitivanjima.sve je to vec toliko mukotrpno.kako za dijecu tako i za mene.kao sto sam vec rekla sada zeli djecu za sebe....nazivao ih je telefonom i govorio Kako moraju pricati Protiv mene ako ga zele vidati i da ce ih jednom Samo pokupiti negdje i da ce Biti tamo gdje ih nikad nitko Nece razdvojiti. Dva puta sam Se rastala i Ona puta dokazala da sam odgovoran i Dobar roditelj.napravila sam gresku Ali drugi izlaz vise nisam vidjela. Moj bivsi ima u blizini Naseg naselja familiju i Bio je vec ovdje u posjetu djeci...rodak mu je i odvjetnik...sada pokusavaju Srusiti sve.ovo nije Samo odvodenje dijece vec i razdvajanje obitelji jer ja Imam jos jedno dijete Ciji Se Otac slaze s Tim da Zivi u drugoj drzavi.sama sam Se prijavila ovdje jugendamtu i objasnila sve. Ovaj mjesec je i Termin na sudu u hrvatskoj. Postoji li mogucnost da hrvatski Sud Presudi u moju korist ako njemacki Sud Kaze da djeca moraju nazad u hrvatsku???? I sto zapravo tocno znaci deportacija dijece u hrvatsku??? Gdje ?? Komme??

Mozemo li Onda dijeca i ja skupa u Hrv zivjeti ili u Tom slucaju Idu k ocu?????

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj mjesec je i Termin na sudu u hrvatskoj. Postoji li mogucnost da hrvatski Sud Presudi u moju korist ako njemacki Sud Kaze da djeca moraju nazad u hrvatsku???? I sto zapravo tocno znaci deportacija dijece u hrvatsku???

 

Ne možete bježati od suda.

Nema drugog mjesta na kojem ćete rješiti problem. Ako ignorirate sud, onda će vam se dogoditi da djecu vrate u Hrvatsku. Sud će donijeti presudu zbog ogluhe.

 

Očito otac ima veze, brojnu obitelj koja ga podržava i k tome i odvjetnika u obitelji koji je spreman zastupati ga.

Obratite se za pomoć udrugama , neka vam pomognu, preporuče odvjetnika,... konzultirajte se sa CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da vi zelite izbjeci povratak u HR sa djecom i da zelite ostati u Njemackoj gdje djeca vjerojatno vec idu u skolu i navikla su se na zivot u drugoj zemlji. Morate znati da sud u Njemackoj nece preko noci presuditi da se djeca moraju vratiti u HR, ako i presude protiv vas imate pravo zalbe na presudu a to isto nece biti rijeseno u dan ili dva. Na sudu iznesite da je u HR pokrenut sudski postupak za iseljenje i iznesite sve razloge zbog kojih ste dosli u Njemacku kao i da ocu ne branite posjete i kontakte s djecom i da se protivite da se djeca vrate u HR i daju ocu na skrb iz razloga koje ste spomenuli. Sve dokumente koje imate o obiteljskom nasilju, ocevoj PTSP dijagnozi, nezaposlenosti i neplacanju alimentacije, opcenito sve sta vam ide u korist dajte sudu na uvid. Za mjesec dana se takodjer odazovite na sud u HR i tamo ovo sve ponovite. Uz malo srece moglo bi se desiti da sud u HR donese presudu u vasu korist prije nego sto sud u Njemackoj nalozi vracanje djece ocu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na savjetima

Odvjetnike Imam i u Hrv i u njemackoj.od suda i Presude naravno ne bjezim.uvijek sam Se na svaki poziv i rociste odazvala Pa Cu tako i sada. Jesu li Moja djeca Sa 7 i 8 godina dovoljno stara da bi Sud uvazio njihovo misljenje jer ocito ce Se i njih pitati kad Mi je napisano da ih sutra dovedem na rociste u njemackoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja djeca Sa 7 i 8 godina dovoljno stara da bi Sud uvazio njihovo misljenje jer ocito ce Se i njih pitati kad Mi je napisano da ih sutra dovedem na rociste u njemackoj.
Ne znam kakvi su Njemački zakoni. To biste trebali Vi znati ili Vaši odvjetnici. Meni nije poznat zakon ili pravilnik u RH koji propisuje starost djeteta koje se može izjasniti iako mnogi pričaju neslužbeno o 12 godina naviše. Zašto kod nas nema barem neke dobne smjernice, to ne znam. Znam samo da većina djelatnica CZSS-a "djeluje" kako se njima hoće ili se pak ravnaju po većinskoj praksi.

 

Osobno imam u ruci "mišljenje" jedne psihologinje iz CZSS-a grada XY u unutrašnjosti zemlje u kojem dijete od 7-8 godina izrazi želju da živi s ocem, ali se ta želja ne odobri iako je majka pravomoćno osuđena za žešću nasilničku scenu itd., dok su vještačenja pokazala da dotična povrh svega radi cijeli kaos kod kuće...

 

Psihologinja je tužena od strane više roditelja (očeva) za pristranost i iskrivljavanje. Što je bilo poslije, ne znam. Zašto te žene svoja službena mjesta koriste za obračun sa svojim osobnim životnim frustracijama preko leđa nedužnih roditelja i djece, to ne znam. Prema kojim se kriterijima zapošljavaju? Očito je bitna samo diploma, a ne psihička i obiteljska stabilnost djelatnica.

 

Da se vratim na temu. Njemački sud će ih vjerojatno saslušati, a hoće li to imati i, ako hoće, kakvu težinu, to ćete vidjeti. Probajte saznati pa nam javite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ocu ne branite posjete i kontakte s djecom
Ne brani kontakte s djecom, ali kojim novcem i sredstvima otac može posjećivati djecu u Njemačkoj? Dakle, sve je to teorija. Smatram da bi u slučaju da djeca ostanu u Njemačkoj majka trebala snositi troškove putovanja djece u RH na druženje s ocem. Barem dok se otac ne zaposli. Ili barem pola-pola. Znam za jedan slučaj gdje je majka živjela u unutrašnjosti zemlje, a otac u Splitu. Sud je donio odluku da roditelji trebaju naizmjenično snositi troškove i dovoditi dijete onom drugom. Mislim daje to bilo podijeljeno skrbništvo ili tako nešto. Smatram da je to ispravno tako.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnje tri godine iskljucivo ja snosim Sve troskove,Kako sudske tako i ove vezane za posjete.to sto Radim u njemackoj ne znaci da Imam "para na bacanje".....i sto znace ceste posjete???? Financijski gledano Mogu to izdrzati 2-3 puta godisnje.a Otac Se Nece zaposliti jer to ne zeli

I Otac Nece platiti alimentaciju jer to ne zeli.

Uvijek sam spremna pomoci,Ali ne Mogu dati citavu placu Samo da bi se olaksalo ocu Koji ne pristaje na nikakav kompromis. Roditelj je jednako kao i ja,ako trazi nekakva prava Onda bi valjda i obveze trebale Biti podjeljene.cak i dok smo zivjeli na usaljenosti od 10km ja sam morala djecu navazati jer je gospodinu bilo "preskupo".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da Evo kazem kako je Sve zavrsilo jucer......

Nakon dugotrajnog rocista(4sata) sutkinja je donjela odluku da se prijedlog o vracanju dijece u hrvatsku odbacuje jer je poslan kao neutemeljen i bez potrebne dokumentacije....objasnjava kako su Se hrvatski sudovi vec nekoliko puta u razmaku od dvije godine odlucili za mene kao skrbnika i zakonskog zastupnika i Time Se Podrazumjeva da Imam pravo odluciti Gdje Cu zivjeti i odgajati svoju dijecu.djeca su u vise Navrata bila saslusana od Strane sutkinje i iznjela su svoja misljenja. Nadalje s obzirom da vec duze od 12 mjeseci boravimo u njemackoj predlozila nam je prelazak na njemacki zakon sto sam ja odmah prihvatila,a naknadno i Moj bivsi suprug....tako da je sutkinje anulirala Sve postojeca rjesenja iz hrvatske, sporazumno se potpuno skrbnistvo dodjelilo meni ,a Otac je dobio pravo da djecu posjecuje po dogovoru Te da djeca preko ferija posjecuju njega.

Znaci Sve to u jednom postupku i na jednom rocistu!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, na kraju ipak sporazumno između Vas i bivšeg supruga? Toliko ste pisali o nepravilnostima u ponašanju i odbijanju komunikacije s njegove strane da je izgledalo kao nemoguća misija...

 

Usput, rekli su mi u Policiji da im idu na živce međusobne prijave supružnika na prvu loptu za sve i svašta. Ljudi se samo svađaju i prepucavaju, prijavljuju, a onda, kažu mi u Policiji, dotični na sudu izjave "Mi se voooolimooo...ma, nismooo mi to taaako misliliiii..." i tako nikom ništa.

 

Ja tu vidim problem u tome što pripadnici institucija temeljem postupaka takvih nezrelih, djetinjasto-inatljivih osoba uočavaju obrazac pa kasnije a priori trpaju u isti koš i mnoge druge koji su doista žrtve jednostranog zlostavljačko usmjerenog verbalng i psihološkog nasilja. Zadatak je institucija utvrditi radi li se o afektivnim (post)bračnim prepucavanjima ili pak o širem i dugoročnijem kontekstu koji daje naslutiti nešto drugo od puke "bračne svađe".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija