Jump to content

Najmoprimac- poduzeće ne plaća najamninu


maslinar0707

Preporučene objave

Poštovani,

stan sam 2013. g . iznajmio najmoprimcu poduzeću na rok od 5 g. Ugovor je ovjeren u j bilježnika i u poreznoj upravi. Nakon nekoliko mjeseci prestaju plaćati najamninu, pričuvu a komunalije plate kad iz HEP-a dođe ekipa za isključenje....Cijelo vrijeme u stanu pružaju usluge turističkog smještaja praktički na crno, bez zaposlenih a poduzeće je u blokadi od 7/2014.

Na sudu sam dobio rješenje o ovrsi nad računima poduzeća i jamca, oca vlasnika, ali naplata nije moguća a 60. sam u redu za naplatu te je očigledno da sam žrtva prevaranata. Prijavio sam razne nepravilnosti u radu inspekcijama (porezna, rada, sanitarna, turistička) svi su utvrdili nepravilnosti i odredili novčane kazne (cca 200 t i 50 t odgovornoj osobi) tako da se ovrhe na fini gomilaju.Odbijaju bilo kakvi kontakt.

Priključak el energije je na moje ime te me zanima, s obzirom na novi pravilnik o distribuciji el energije koji se primjenjuje od 1.10. mogu li isključiti struju na svom priključku?

Također me zanimaju savjeti kako da ih izbacim ili barem onemogućim u radu.

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priključak el energije je na moje ime te me zanima, s obzirom na novi pravilnik o distribuciji el energije koji se primjenjuje od 1.10. mogu li isključiti struju na svom priključku? !

 

priključak struje glasi na ime . vlasnik si nekretnine. ako odu i ostave dug dužan si taj dug platiti a dali ćeš vratiti novac?. pismeno traži isključenje struje ( i drugih komunalnih priključaka voda ,plin) .predhodno pismeno otkaži najam (preporučeno i sa povratnicom ) zbog neplaćanja najamnine. dali ste ugovorom predvidili otkaz ugovora zbog neplaćanja najma ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

priključak struje glasi na ime . vlasnik si nekretnine. ako odu i ostave dug dužan si taj dug platiti a dali ćeš vratiti novac?. pismeno traži isključenje struje ( i drugih komunalnih priključaka voda ,plin) .predhodno pismeno otkaži najam (preporučeno i sa povratnicom ) zbog neplaćanja najamnine. dali ste ugovorom predvidili otkaz ugovora zbog neplaćanja najma ?

 

Da, u ugovoru stoji otkaz ugovora zbog neplaćanja.

Danas sam nabasao na Opće uvjete o korištenju el mreže distribuciju el energije koji su na snazi od 1.10. i u kojem stoji ;

Članak 104.

(1) Privremena obustava isporuke električne energije iz članka 103. stavka 1. ovih Općih uvjeta ne smije se provoditi u cilju smetanja posjeda osobe koja ima valjanu pravnu osnovu za korištenje građevine ili dijela građevine.(2) Ako se naknadno utvrdi da je privremena obustava isporuke električne energije bila u cilju smetanja posjeda osobe koja ima pravo korištenja građevine ili dijela građevine, operator sustava dužan je bez odgađanja ponovno uspostaviti isporuku električne energije, na temelju dostavljenog dokaza o pravu korištenja građevine ili dijela građevine ili na temelju sudske odluke.

 

S obzirom na gore navedeno mogu li privremeno isključiti struju?

Pravnica na HEP-u u službi iskapčanja kaže da mogu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se s njome ne bih složio, jer je jasno vidljiv razlog zašto biste vi to napravili (da ih "prisilite" da izađu).

 

Ne kažem da nije moguće, jer ako oni ne zatraže posjedovnu zaštitu, vi ćete uspjeti u svom naumu, ali ako je zatraže - imat ćete samo dodatnih troškova. Procijenite.

 

šta ostaje vlasniku nekretnine ako najmoprimac (koji ne plaća najam) ne plati korištenu uslugu? da kao vlasnik plati ti uslugu a dali će moći vratiti uloženog koga briga.

ja bi podnio zahtjev za isključenje struje, vode, plina. neka ih korisni uključi na svoje ime.

ako dobije račun nakon iseljenja najmoprimce nije obvezan platit. ima zahtjev za isključenje usluga. ako dođe do sudskog spora zbog smetanja posjeda tražit osiguranje plaćanja troškova tj. da najmoprimac u sudski polog uplati Xy iznos za pokriće troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu, ja se slažem s vama, ali samo dajem do znanja da, ukoliko se posegne za isključenjem struje, a očito je zašto se to radi, da postoji vrlo velika mogućnost da se to sve obije u glavu sa posjedovnom tužbom. Naravno, ako bi zakupoprimac posegnuo za time. Ako neće, naravno da je to vrlo elegantno rješenje da ga se makne.

 

A uvjeta za otkaz ugovora ionako već ima. Debelo. I s time se također mora ići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija