Jump to content

Alimentacija - tužba - krivična prijava


Lombarda

Preporučene objave

Imam jedno pitanje. Bivši suprug ne plaća alimentaciju. Ne radi. Ovršila sam mu račune na kojima nema ništa.

Nema namjeru raditi već dobiti status njegovatelja za dijete iz prvoga braka koje živi s njim nakon smrti majke.

Dižem tužbu na baku i djeda. Zanima me da li u tužbi prema njima mogu zahtijevati i naplatu zaostataka alimentacije ili samo da počnu plaćati od pravomoćnosti presude.

Za zaostatke ne znam što ću. Razmišljam o krivičnoj prijavi. Kako se ona diže i gdje? Mogu li to sama?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li u tužbi prema njima mogu zahtijevati i naplatu zaostataka alimentacije ili samo da počnu plaćati od pravomoćnosti presude.

 

Samo za buduće razdoblje, tj. od podnošenja tužbe pa nadalje.

 

Razmišljam o krivičnoj prijavi. Kako se ona diže i gdje? Mogu li to sama?

 

Možete sami, a kaznena prijava podnosi se nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu, iako moram napomenuti da, ukoliko vaš suprug doista nema otkuda plaćati (ni prihoda ni imovine), da bi takva prijava najvjerojatnije rezultirala njenim odbačajem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje. Bivši suprug ne plaća alimentaciju. Ne radi. Ovršila sam mu račune na kojima nema ništa.

Nema namjeru raditi...

...Za zaostatke ne znam što ću. Razmišljam o krivičnoj prijavi.

 

On nema posao, nema imovine, ima samo dugove... Biste li vi na njegovom mjestu išla raditi samo zato da bi plaćala dugove bez kraja?

Ne znam kako je došlo do takve situacije, ali ne vidim kako će zatvor pomoći njemu i društvu? Tako da postane kriminalac?

 

 

 

već dobiti status njegovatelja za dijete iz prvoga braka koje živi s njim nakon smrti majke.

Po čemu bi on dobio status njegovatelja?

To je dijete s posebnim potrebama? Ili on to samo priča da bi "on to eto tako želio"?

 

 

 

 

Dižem tužbu na baku i djeda. Zanima me da li u tužbi prema njima mogu zahtijevati i naplatu zaostataka alimentacije ili samo da počnu plaćati od pravomoćnosti presude.

 

Odredba o obavezama bake i djeda u pogledu zakonske obaveze plaćanja alimentacije uskoro ide pred Ustavni sud, i nisam siguran da će takva obaveza u budućnosti ostati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, dijete je s posebnim potrebama.

No svako dijete ima svoje potrebe i on je i za ovo ostalo dvoje djece definitivno dužan plaćati uzdržavanje jer je radno sposoban.

 

Neda se ni meni krivična dizati jer nikome nije u interesu da netko NE zarađuje i leži u zatvoru.

No nije mi jasno da njega nitko ne može natjerati da mora raditi za svoju svu djecu!

 

A tijekom brakorazvodne parnice nekretninu je prepisao na svoje roditelje. No to je bilo 2012. u siječnju. Mislim da je rok radi zle vjere da mu to ne ovršim prošao. I sutkinja ga je upozorila da se to može poništiti jer je tijekom razvoda napravljeno. Da tome nije rok prošao, išla bi na to, ali - kasno je, mislim.

 

A tužba na baku i djeda... možda ga oni natjeraju da radi. Ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, dijete je s posebnim potrebama.

No svako dijete ima svoje potrebe i on je i za ovo ostalo dvoje djece definitivno dužan plaćati uzdržavanje jer je radno sposoban.

 

Neda se ni meni krivična dizati jer nikome nije u interesu da netko NE zarađuje i leži u zatvoru.

No nije mi jasno da njega nitko ne može natjerati da mora raditi za svoju svu djecu!

 

Vi biste dakle pokušali roditelja djeteta s posebnim potrebama strpati u zatvor?

I to 'zato jer želi brinuti o hendikepiranom djetetu'? Nema nikakve osnove da vam to prođe.

 

Kakve god da su druge okolnosti, savjetujem vam da dobro razmislite o tom potezu!

Razmislite što će biti ako se toga dohvate naši mediji i to završi na naslovnim stranicama - a kakvi su naši mediji to jest vijest za naslovnu stranicu. Razmislite kakva ćete vi 'osoba iz pakla' ispasti u takvom članku, čak i da vas nitko posebno ne ocrnjuje!

 

A tijekom brakorazvodne parnice nekretninu je prepisao na svoje roditelje. No to je bilo 2012. u siječnju. Mislim da je rok radi zle vjere da mu to ne ovršim prošao. I sutkinja ga je upozorila da se to može poništiti jer je tijekom razvoda napravljeno. Da tome nije rok prošao, išla bi na to, ali - kasno je, mislim.

 

Ta nekretnina bila je njegovo vlasništvo , ili bračna stečevina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tijekom brakorazvodne parnice nekretninu je prepisao na svoje roditelje. No to je bilo 2012. u siječnju. Mislim da je rok radi zle vjere da mu to ne ovršim prošao. I sutkinja ga je upozorila da se to može poništiti jer je tijekom razvoda napravljeno. Da tome nije rok prošao, išla bi na to, ali - kasno je, mislim.

 

A tužba na baku i djeda... možda ga oni natjeraju da radi. Ne znam.

 

dali su darovane nekretnine stečene u braku (bračna stečevina ) ili prije braka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijateljicu su odbili pa nisam išla na to.

 

Ažurirano

 

Ne treba dramiti toliko oko toga. Nitko nikoga ne bi strpao u zatvor. A to o tome koliko se on "brinuo" o tom djetetu prije - tako da mu isto nije plaćao alimentaciju... - ne poznajete ga, pa ne možete ni komentirati. Brine se samo zato što mu to donosi prihode.

A mediji? Nije li svatko tko NE brine o svojoj djeci monstrum?

 

Ni meni se neda krivičnu dizati jer sam razumna. Samo želim da djeci daje ono što im zakonom pripada. A da ne velim da prođe i više od deset dana da ih se ne sjeti nazvati, tjedno ih i ne viđa iako to stoji u presudi. Toliko o brižnosti te osobe.

 

Nekretnina je bila njegovo vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekretnine su njegove od prije braka. Poanta je u tome, što mu je i sutkinja rekla, da je to prebacio tijekom brakorazvodne parnice u zloj vjeri da mu ih ne ovršim radi neplaćanja alimentacije.

 

Tijekom braka nije dana staža imao. Kuću je napravila prva bivša i njeni roditelji.

Meni ne želil vratiti moje stvari koje sam donijela u kuću; koje imam još od faksa - sve sam od n amještaja kupila ja, uzdržavala ga Ali - nisam skupljala račune jer nisam smatrala da će mi ikada trebati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija