Jump to content

Kupnja nekretnine


vjekobbd

Preporučene objave

Pozdrav svima

Molio bih vas za pomoc

Kupujem nekretninu prvi puta , vikendica , vlasnik je 1/1 , građevinska postoji , parcela isto 1/1 , voda struja telefon .

Vikendicu bih koristio za stanovanje i to bi mi bila prva nekretnina .

Citajuci vas forum vidio sam da imao dosta " muljaza " pa bih vas molio da mi velite kako da to provjerim .

Nisam bio u takvoj situaciji pa sam mozda preoprezan jel ipak je to neka usteđevina pa se bojim da nemam nekih problema poslije . Ako bi me mogli uputit di da to pogledam znaci jesu svi racuni placeni , dali ima tereta na nek. Itd.

Svaki savjet je dobrodosao posto jedino znanje koje imam o tome je kaj sam procito po forumima , a tamo ima svega pa neznam ...

Ps. Kako sa ugovorom dali ispuniti onaj kupoprodajni ili uzet odvjetnika da to sastavi tako da nemam poslije problema

Unaprijed hvala

Vjekoslav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li kakvih tereta na nekretnini, najbolje je provjeriti u samoj Gruntovnici, jer e-izvadak nažalost nije 100% ažuran, pa da se izbjegne takvo što - lijepo vi u Gruntovnicu i osobito obratite pozornost na list C (teretovni list).

 

Glede (ne)plaćenih računa, ukoliko zbog istih ne postoji zabilježena ovrha u ZK-u - nažalost ne možete provjeriti, jer vam njihovi pošiljatelji neće dati takvu informaciju. Međutim, zato možete tražiti u sklopu pregovora oko kupnje, da vam prodavatelj dade na uvid plaćene račune ili obračunske liste, gdje možete vidjeti postoji li navedeno kakvo dugovanje. Ionako prodavatelj odgovara za ono što bi vam zatajio, a nije provjerljivo u kakvoj javnoj knjizi, međutim tu onda morate u parnicu s njime, koja može trajati godinama.

 

Što se ugovora tiče, ako je sve u redu, dovoljan vam je i ovaj "šprancirani" ugovor iz NN-a. U protivnom, ako postoje neki problemi, bolje je angažirati odvjetnika, i za provjeru i za ugovor. Košta, ali daleko manje negoli da se kasnije pojave problemi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vikendicu bih koristio za stanovanje i to bi mi bila prva nekretnina .

Citajuci vas forum vidio sam da imao dosta " muljaza " pa bih vas molio da mi velite kako da to provjerim .

Nisam bio u takvoj situaciji pa sam mozda preoprezan jel ipak je to neka usteđevina pa se bojim da nemam nekih problema poslije . Ako bi me mogli uputit di da to pogledam znaci jesu svi racuni placeni , dali ima tereta na nek. Itd.

Svaki savjet je dobrodosao ...

 

Prva stvar kad kupujete nekretninu je da porazgovarate sa susjedima. Da vidite kakvi su. Sa nekretninom 'kupujete' i susjede, a ne treba vam susjed idiot . U razgovoru sa susjedima doznate puno toga i o vlasniku - je li možda kakav muljator, itd.

 

Kuća treba imati i uporabnu dozvolu, a i energetski certifikat. To neka pribavi vlasnik prije sklapanja ugovora.

Za režije dogovorite da se zajednički očita stanje i napravi obračun. Ali to su detalji - ako vam susjedi kažu da je vlasnik 'ok', onda se niti on neće sramotiti ako ispadne 300 kuna duga za struju pa da to ne plati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolko sam upoznat covjek je ok , poznajem jednog susjeda .

Kad sam se dogovaro covjek mi je donio sve papire nije nista skrivo od vlasnistva , vode , gruntovno , parcelizacije , bio je stvarno debeli bunt.

Ak se sve ispostavi ok , uzmem ugovor u nn ispunimo i onda ...

Kod javnog biljeznik .

Kamo dalje da sebe uknjizim kao vlasnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija