Jump to content

Obiteljska mirovina i studiranje-savjet


Ivana555

Preporučene objave

Poštovani,

moj sin je korisnik Obiteljske mirovine.Znam da se tim pravom može koristiti dok je na redovitom školovanju,najkasnije do navrš.26.god.života, ali nastale su komplikacije sa njegovim zdravljem, tj. na prvoj godini studija je obolio, završio u bolnici psihijatrijskoj i do danas bio hospitaliziran tri puta.

U fazi je liječenja i po prognozama liječnika biti će dugotrajno.Još je redovan student, ali zbog psihičke bolesti, teško će nastaviti studij.

Da ne duljim i da ne opisivam njegovo zdravstveno stanje, koje opet nije dobro,zanima me koja su njegova prava što se tiče OBITELJSKE MIROVINE-može li nastaviti njome se koristiti, ako je redovno studiranje prekinuto zbog bolesti ? Ako može-do kada?

Zahvaljujem na odgovoru-lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobar dan.korisnik sam obiteljskoj mirovine po pokojnomu suprugu zajedno sa sinom,koj ima 14 god.u 7 mesecu 2015 sam se preudala.u zakonskom roku predala vencani list u mirovinsko.jos nastavljam primati punu mirovinu i koristim pogodnosti koji idu uz mala primanja jer nema rjesenija o promeni moga statusa.zvala sam mirovinsko.sve do sada isto.bojim da cu snositi posljedice kako primam pun iznos mirovine.jel ima moja krivica u tome da netko ne radi svoj posao?hvala Vama unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan.korisnik sam obiteljskoj mirovine po pokojnomu suprugu zajedno sa sinom,koj ima 14 god.u 7 mesecu 2015 sam se preudala.u zakonskom roku predala vencani list u mirovinsko.jos nastavljam primati punu mirovinu i koristim pogodnosti koji idu uz mala primanja jer nema rjesenija o promeni moga statusa.zvala sam mirovinsko.sve do sada isto.bojim da cu snositi posljedice kako primam pun iznos mirovine.jel ima moja krivica u tome da netko ne radi svoj posao?hvala Vama unaprijed.

korisnik mirovine je djete ako se školuje (u iznosu umanjenom iznosu).

pismeno se obrati nadležnom HZMO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vama na odgovoru....hrvatski jezik mi je strani jezik.stoga se nadam da cete me pravilno razumiti.ja znam da ce mirovina biti smanena i da samo djete biti korisnik...ali od 7.2015 kako sam predala vencani list proslo je dosta vrijemena ....a mirovina se isplaciva u punom iznosu.ja se bojim da cu novcano za to odgovarati.Molim da imate strpljenja....ako ja nije sve shvatila u prvom Vasem odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija