Jump to content

Ovrha teleoperatera


Ivana45

Preporučene objave

Poštovani!

 

Moj sin je uzeo mobitel na ugovor od 24 mjeseca, na pretplatu ( nije mi jasno kako je to mogao kada nema nikakva primanja ). Nezaposlen je i nema nikakva primanja. Računi su se nagomilali ( manji dio je plaćen ), a on ih ne može platiti.

Ja sam nezaposlena, bez primanja i ne mogu mu pomoći.

Došla je opomena pred ovrhu od teleoperatera tj od njihovog odvjetnika.

Zanima me:

- kako mogu naplatiti svoja potraživanja

-da li ako se ne mogu naplatiti od sina, da li mogu sjesti na moj bankovni račun i pljeniti ( imam mjesečne uplate dječjeg doplatka )

 

Unaprijed hvala.

Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...nije mi jasno kako je to mogao kada nema nikakva primanja...

 

Pohlepa za bogaćenjem u današnjem svijetu nema granica. A zakonodavac kakvog mi imamo to im dopušta.

 

- kako mogu naplatiti svoja potraživanja...

 

Ovrhom, ali obzirom sin nema ni primanja, a ni imovine (pretpostavljam ?) - trenutno kako kaže ona pjesma "uzalud vam trud svirači, za drugog su dunje žute".

 

Doduše, imajte na umu kako naplata potraživanja određenih pravomoćnom odlukom nadležnog tijela zastaruje u roku od 10 godina od pravomoćnosti same odluke.

 

-da li ako se ne mogu naplatiti od sina, da li mogu sjesti na moj bankovni račun i pljeniti ( imam mjesečne uplate dječjeg doplatka )

 

Ne mogu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sin nema nekretnine,nema ništa.

Čitala sam prije mjesec,dva na FB da je teleoperater sjeo na mirovinu roditelja od pokojnog sina,koji je za života imao mirovinu i nisu se naplatili od njegove braniteljske mirovine,već 5 god nakon njegove smrti se idu naplatiti preko roditelja.I teleoperater tvrdi da je ta naplata po zakonu.Malo sam zbunjena sada.

Što može teleoperater, a što ne !?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da sin nema nekretnine,nema ništa.

Čitala sam prije mjesec,dva na FB da je teleoperater sjeo na mirovinu roditelja od pokojnog sina,koji je za života imao mirovinu i nisu se naplatili od njegove braniteljske mirovine,već 5 god nakon njegove smrti se idu naplatiti preko roditelja.I teleoperater tvrdi da je ta naplata po zakonu.Malo sam zbunjena sada.

Što može teleoperater, a što ne !?

 

nešto si pogrešno pročitala. nemogu svoja potraživanja naplatiti od osoba koje nisu dužnici osim od nasljdnika. obiteljska mirovina nije nasljeđe ona je zakonsko pravo. nasljedili su neku imovonu i imaju zakonsku obvezu vratiti dug ostavitelja u vrijednosti nasljeđene imovine. ili nisu pdnosili prigovor protiv rješenja o ovrsi-

 

ako sin živi sa vama u zajedničkom kućanstvu moguće je zapljeniti stvari za koje nemožete dokazati da su vaše a ne od ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitala sam prije mjesec,dva na FB da je teleoperater sjeo na mirovinu roditelja od pokojnog sina,koji je za života imao mirovinu i nisu se naplatili od njegove braniteljske mirovine,već 5 god nakon njegove smrti se idu naplatiti preko roditelja.I teleoperater tvrdi da je ta naplata po zakonu.

 

Radi se o prljavoj manipulaciji, koja je međutim legalna.

Vjerojatno se i ne radi o operateru, nego o nekim od ovih 'organiziranih' Utjerivači dugova inc .

Kada dužnik premine, oni pričekaju par godina, onda pokrenu tužbu. Ako nasljednici i žive na adresi preminulog, ne reagiraju na preporučenu pošiljku (sudski poziv) koja glasi na preminulog - misle da to više nije ništa važno. I onda sud donese presudu zbog ogluhe. A 'Utjerivači dugova inc' se naplate od nasljednika.

 

Tako se mogu naplatiti i dugovi koji su još za života dužnika otišli u zastaru. Nasljednici i ne znaju za spor, pa se ne mogu na sudu pozvati na zastaru potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Ivana45

Zakoni koji štite potrošače se često mijenjaju i sve više štite potrošače, (iako operateri stalno pronalaze nove trikove).

Neke metode prodaje ili stavke ugovora znaju biti 'unfair'... recimo ako se pretplata prodaje 17-godišnjacima pred školom to i nije fer.

 

Postoji mogućnost da možete smanjiti gubitke

1) ugovor se može raskinuti - s tim što se plaća iskorišteni popust na mobitel, ljudi misle da ih čekaju neki veliki penali za jednostrani raskid, to ne mora biti tako

- ugovor se može svesti na plaćanje rate za uređaj, bez drugih obaveza (link)

2) uređaj se može prodati, ili kupiti neki jeftiniji (iz Kine)

3) na račun se može napisati prigovor (Hakom upute) u roku 30 dana, tako da to može odgoditi dio troškova (dok se ne proda mobitel), dio bi trebalo platiti ili probat dogovoriti naknadno plaćanje

 

 

(Mislim da internet i mobitel treba unijeti u osnovna ljudska prava, kao i prava djece)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogućnost da možete smanjiti gubitke

1) ugovor se može raskinuti - s tim što se plaća iskorišteni popust na mobitel, ljudi misle da ih čekaju neki veliki penali za jednostrani raskid, to ne mora biti tako

- ugovor se može svesti na plaćanje rate za uređaj, bez drugih obaveza (link)

ovaj link što si naveo ne odnosi se na raskid ugovora u normalnim okolnostima..to je bilo omogućeno kad se uvodila naknada pa su svi imali pravo na raskid pretplate bez penala..

nemogu svoja potraživanja naplatiti od osoba koje nisu dužnici osim od nasljdnika. obiteljska mirovina nije nasljeđe ona je zakonsko pravo.

da li to znaći da ako muž digne kredit i nakon smrti supruga naslijedi mirovinu,ona nije dužna vraćati kredit?

ako sin živi sa vama u zajedničkom kućanstvu moguće je zapljeniti stvari za koje nemožete dokazati da su vaše a ne od ovršenika.

ako je ovo točno,onda je to zanimljiva situcija ...znači ako roditelj ne može dokazati da je njegovo,onda mogu ovršiti...a kako oni mogu dokazati da je od sina ?.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@gorand > ovaj link što si naveo ne odnosi se na raskid ugovora u normalnim okolnostima..to je bilo omogućeno kad se uvodila naknada pa su svi imali pravo na raskid pretplate bez penala..

 

Točno je da je članak pisan nakon promjena cijene pa se ugovor moglo raskinuti jednostavno... probaću naći noviji link, posebnih penala nema, već kod prijevremenog raskida korisnik može odabrati, ili plaćanje preostalih rata (što je isplatljivije pri kraju 2-godišnje obaveze), ili plaćanje ostvarenog popusta (razlike u cijeni za isti mobitel...)

 

 

Hakom pitanja

Mogu li ranije raskinuti ugovor sklopljen na određeno vremensko razdoblje?

Pretplatnik u svakom trenutku može raskinuti ugovor. Pretplatničkim ugovorom može se utvrditi da u slučaju kad se ugovor raskida prije isteka predviđenog roka trajanja pretplatnik mora platiti naknadu za raskid koja može biti:

- mjesečna naknada za ostatak trajanja ugovora ili

- naknada u visini ostvarenog popusta na proizvode i usluge ako je povoljnija za korisnika.

(promjena je iz 2011, razlika jest u mogućnosti biranja povoljnijeg rješenja plaćanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija