Jump to content

Strah od ovrhe na nekretnini


bluesplit

Preporučene objave

Imam ovrhu od nekih 35.000 kn, račun mi je blokiran. Ovrha je uzimala svoj dio jer imam zaštićeni račun, međutim od 08/2015 sam nezaposlen i ne primam nikakvu naknadu.Želja mi je tu ovrhu riješiti jer imam i neke poslove honorarne itd.

Posjedujem svoj vlastiti stan i živim sam. Da li mogu stan pokloniti maloljentnoj kći (16.g.) koja ne živi sa mnom (rastavljen sam i pripala je majci) te tako biti miran da mi neće stan biti ovršen. Mislio sam kontaktriarti odvjetnički ured i zamoliti ih na smanjenje duga i eventualni dogovor oko isplate, al me strah da mi ne bi ovršili stan - jedinu nekretninu.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budući da vjerovnik(ovrhovoditelj)u roku 3 godine od dana darovanja,može pobijati darovni ugovor radi prikrate.

s obzirom da dosta često prođe i nekoliko godina da ovrhovoditelj pokrene ovrhu za nekretninu,pogotovo ako se povremeno plaća,možda i prođe ta ideja :)......

što se tiče honorarnih poslova....ako su jedini i na ugovor o djelu imate isto pravo na isplatu na zaštičeni (2/3)

darovanje kčeri 16 godina kod majke?...može isto biti dvosmjekli mač...ali dobro,to je porodična stvar......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjedujem svoj vlastiti stan i živim sam. Da li mogu stan pokloniti maloljentnoj kći (16.g.) koja ne živi sa mnom (rastavljen sam i pripala je majci) te tako biti miran da mi neće stan biti ovršen.

 

sa kćerkom napraviš ugovor o dosmrtnom uzdržavanju. za "uzdržavanje" joj daješ stan.

odmah po zaljučenju ugovora upisuje vlasništvo na stanu. plaća porez.

zastara za pobijanje ugovora je godinu dana od sklapanja ugovora. zastara za darovanje je tri godine.

u ugovoru navedeš pravo plodouživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako želim podmiriti taj dug i rješit ću ga prije ili kasnije, al me strah da ukoliko kontaktiram odvjetnički ured koji zastupa ovrhovoditelja da ne bi "ubrzali" stvar sa ovrhom na nekretninu. Sa majkom djeteta sam u ok odnosima tako da tu nema problema, jedino ne znam da li dijete od 16 godina može uzdržavati mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija