Jump to content

Ovrha na plaćeni račun star 12 godina


goranćikuj

Preporučene objave

Poštovanje! Prije 12 godina, za posjedovanje par grama marihuane, kažnjen sam na godinu dana uvjetne kazne i plaćanje sudskih troškova u iznosu 200,00 kn. Troškovi su garantirano plaćeni jer sam kaznom bio presretan, ali račun nije sačuvan jer je prošlo 12 godina i od tad sam promijenio barem tri adrese. Prije par dana mi je stiglo ovršno rješenje sa suda koji je donio presudu da sam predmet ovhe radi navodnih neplaćenih sudskih troškova iz 2004. godine za navedeni predmet. Molim savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. Troškovi su garantirano plaćeni jer sam kaznom bio presretan

oni misle da si ti još sretan,pa da opet platiš :)

----------------------------------------------

 

meni je sad ovo malo interesantno....pretpostavljam (možda griješim) da netko (firma,institucija i sl) primjeti neplaćeni račun kojemu je prošlo niz godina i u zastari je.....oni to šalju bilježniku (koji je sav sretan) koji šalje ovršni prijedlog dužniku.....pretpostavljam da se bilježniku odmah moraju platiti usluge,a onome koji je dužan je dovoljno se pozvati na zastaru.......

u tom slučaju ovrhovoditelj ima još veči trošak nego što mu je netko bio dužan,a ne može naplatiti......

čemu to ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, Sud je 8.3.2004. donio pravomoćnu i ovršnu presudu, a ta uplatnica je plaćena. Na papiru koji sam dobio od suda stoji naslov Prijedlog za ovrhu, a datum je 23.12.2015. Moji podaci iz JRO MUP HR izvađeni su 22.12.2015. Pečat suda udaren po rješenju je 24.12.2015. Nije naznačen javni bilježnik nego se nalaže Fini da sa mog bankovnog računa prebaci novac na račun suda u iznosu 250,00 kn. Što se tu može? 250 kn nije ništa, ali taj račun je mogao biti i veći, npr, par tisuća kuna. Račun je plaćen, ali to nikako više ne mogu dokazati. Dal išta znači što je prošlo preko 10 godina_?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija