Jump to content

Nasljedivanje nakon bakine smrti


nikolasokol

Preporučene objave

Poštovani,

radi se o sljedećem slučaju.

Baka je prije puno godina nekome oporučno ostavila svoj dio kuće, to smo nedavno saznali, ali ona ne želi reći kome.

Dakle sad kuću dijele ona i mama.

Ali slučaj je da mi nju uzdržavamo, pogotovo nakon izlaska iz bolnice, i to samo mi i nitko drugi ne pomaže.

Budući da je stara bojimo se da nakon smrti dio kuće ne ostane nekome kome je oporučno ostavila. Jer uložili smo kredite i minuse u sređivanje kuće koja je bila u rusevnom stanju .

Dal se može nakon smrti oporuka osporiti i dal imamo pravo na to?

Zahvaljujem,

Lijep pozdrav,

Nikola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

radi se o sljedećem slučaju.

Baka je prije puno godina nekome oporučno ostavila svoj dio kuće, to smo nedavno saznali, ali ona ne želi reći kome.

Dakle sad kuću dijele ona i mama.

Ali slučaj je da mi nju uzdržavamo, pogotovo nakon izlaska iz bolnice, i to samo mi i nitko drugi ne pomaže.

Budući da je stara bojimo se da nakon smrti dio kuće ne ostane nekome kome je oporučno ostavila. Jer uložili smo kredite i minuse u sređivanje kuće koja je bila u rusevnom stanju .

Dal se može nakon smrti oporuka osporiti i dal imamo pravo na to?

Zahvaljujem,

Lijep pozdrav,

Nikola.

 

obvezno pokrenuti ostavinsku. na ostavinskoj nasljednik/ci (djeca)tražit nužni dio tražit, povrat ulagan, (od oporučnog nasljednika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali slučaj je da mi nju uzdržavamo, pogotovo nakon izlaska iz bolnice, i to samo mi i nitko drugi ne pomaže.

.

 

ili tražit poništenje oporuke. tražit sklapanje ugovora o doživotnom uzdržavanju

ili naknadu za uzdržavanje.

 

svi troškovi za bakino liječenje su dar ako nema ugovora.

 

dali baka ima još djece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili naknadu za uzdržavanje.

ako dijete zahtijeva od roditelja naknadu za izdržavanje a što je zakonski i moralno obvezan,postavlja se pitanje njegove dostojnosti za nasljeđivanje.

Dal se može nakon smrti oporuka osporiti i dal imamo pravo na to?

imate pravo pobijati oporuku,no iz vašeg činjeničnog stanja se nevidi osnov pobijanja,odnosno na temelju čega da uspijete sa takvim zahtjevom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija