Jump to content

Posao u EU i nenamjenski kredit u PBZ


marie1510

Preporučene objave

Poštovani,

 

mene zanima sljedeće budući da imam mogućnost, tj ponudu za rad vani na neodređeno.

 

Imam nenamjenski kredit na 7g koji je otvoren prije tek 2 mjeseca.

 

Jel ja mogu otići raditi van i upkaćivati odredene mjesecne iznose za ratu kredita?

Jel mogu korisiti AmEx PBZ card isto ako imam stalan posao vani?

 

Ili ne mogu nikako otići van dok ne otplatim cijeli kredit?

 

Koje su restrikcije?

 

Prebivalište bi mi ostalo tu uz privremeno boravište tamo da zadržim osobnu iskaznicu i tekući račun?

 

Pitam ovo sve zbog činjenice o potpisanoj zadužnici u slučaju da ne mogu plaćati kredit, skidaju mi ovrhom.

 

Što kad primam dohodak iz inozemstva? jel FINA ima evidenciju da sam stalno zaspolena negdje vani? Jel mi FINA može vršiti međunarodnu ovrhu na inozemni račun. (nadam se da da)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš otići van i raditi ali svaki mjesec do datuma iz ugovora trebaš uplatiti ratu kredita na račun kreditora. plaćanje možeš vršiti i internet bankarstvom ili u bankama u mjestu gdje radiš i boraviš .

kredit može plaćati i neko u hrvatskoj (na tvoje ime).

AMEX možeš koristiti i vani ali moraš redovno izmirivati dospjeli dug (ili neko u HR na/u tvoje ime).

FINA nema evidenciju o zapošljavanju, računima i dohodku izvan HR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I obavezno vidi u banci kako će oni gledati na te upite, s obzirom da to više neće biti plaća iz radnog odnosa (što oni znaju i vide). Ovisno o banci, postoji mogućnost da ti blokiraju račun i kartice ako nema stalnih primanja, pa se možeš dovesti u situaciju da ti cijeli dug po kartici naplate odjednom (ne znam kako je s kreditom). Uglavnom, svakako se raspitaj i u svojoj banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslala sam im email na pbz365

 

Kako nije radni odnos kad mi npr uplacuju doprinose u drugoj zemlji i imam tamo boraviste?

 

Znam da mogu sve ukinuti. ali mi je malo nehumano da to rade ako netko zeli raditi legalno vani..

 

Jel ima netko provjerenih iskustva sa ovom situacijom?

 

neće ti ukinuti račun ako na račun sjedaju uplate (nije bitno od koga) i po njemu ima prometa.

 

Ažurirano

 

Pa ja to zelim... Ako je moguce.

 

moguće je ako tražiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuzim to i to me najvise muci... nemam minus, ali imam rate na amexu za laptop na jos 20 mj.... Znaci AmEx bi se ukinuo?

 

Nisam jos isla nikoga pitati, idem pitati sve sutra u PBZ u Radničku čisto informativno.

 

Ažurirano

 

Zašto bi ti netko uplaćivao ako nisi u radnom odnosu?

Sama ćeš morat uplaćivat kao i poreze.

 

Oni ce mi uplacivati njihove doprinose i placat cu njihov porez jer imaju ugovor sa tom drzavom, sto ne?

 

Druga stvar prijavit cu privremeno boraviste tamo na 5 g, a prebivaliste cu ostaviti tu.

 

Mislim da necu trebati placati porez u RH jer se izbjegava dvostruko oporezivanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija