Jump to content

Legalizacija kuće i upis vlasništva u gruntovnici


Sosten

Preporučene objave

Molim pomoć:

 

Izgradio sam kuću na zajedničkom vlasništvu . Ima nas tri suvlasnika .

Parcela nije bila podjeljena . Kod gradnje ostala dva suvlasnika su prešutjeli.

Kuću sam legalizirao i sudski uknjižio i kuću i cjelokupnu parcelo na svoje ime i to uz pomoć svjedoka koji su svjedočili da je ta parcela moje vlasništgvo. Kad su ova dva suvlasnika saznali da sam se uknjižio u Gruntovnici na cjelokupno vlasništvo pokrenili su Obnovu postupka .

Za dokaz imaji Ostavinsko Rješenje da su i oni suvlasnici i zapravo su ostali bez isvog dijela kojeg sam ja legalno prisvojio.

Zanima me kako je sud uvažio svjedoke a ne Ostavinsko Sudsko Rješenje.

I da li se može poništiti moja uknjižba u Obnovljenom procesu:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć:

 

Izgradio sam kuću na zajedničkom vlasništvu . Ima nas tri suvlasnika .

Parcela nije bila podjeljena . Kod gradnje ostala dva suvlasnika su prešutjeli.

Kuću sam legalizirao i sudski uknjižio i kuću i cjelokupnu parcelo na svoje ime i to uz pomoć svjedoka koji su svjedočili da je ta parcela moje vlasništgvo. Kad su ova dva suvlasnika saznali da sam se uknjižio u Gruntovnici na cjelokupno vlasništvo pokrenili su Obnovu postupka .

Za dokaz imaji Ostavinsko Rješenje da su i oni suvlasnici i zapravo su ostali bez isvog dijela kojeg sam ja legalno prisvojio.

Zanima me kako je sud uvažio svjedoke a ne Ostavinsko Sudsko Rješenje.

I da li se može poništiti moja uknjižba u Obnovljenom procesu:

 

čekaček... kuća legalizirana i to je ok. cijelu parcelu uknjižio na sebe?? pomoću svjedoka??? ostavinska nije provedena u zk? sori, ništa od ovoga ti ne drži vodu. očito nije prikazano rješenje o nasljeđivanju. nego, jesi li siguran da je to sva baš tako kako si napisao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cijelu parcelu uknjižio na sebe?? pomoću svjedoka??? ostavinska nije provedena u zk? sori, ništa od ovoga ti ne drži vodu.

biće da su oni svi bili upisani po rješenju o nasljeđivanju kao suvlasnici,ali je jedan tužio ostalu dvojicu suvlasnika,sa tužbenim zahtjevom da je stekao pravo vlasništva na cijelovitoj nekretnini,u kojoj parnici je uspjeo te na temelju presude ishodio upis u zemljišnim knjigama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Nakon što sam izgradio kuću na zajedničkoj parceli -legalizirao sam istu "

i odmah uknjižio svoje vlasništvo nad cjelokupnom parcelom .

Prema Oatavinskom rješenju nasljednik sam u 1/3. Međutim temeljem tužbe da su ostali suvlasnici nepoznati i uz iskaz svjedoka sud je donio presudu u moju korist. E , sad su se pojavili suvlasnici i traže obnovu postupka i vraćanje u prvobitno stanje prema Ostavinskom rješenju. To je neka vrsta

montaže da li mogu krivično odgovarati i u kakvom je položaju tu Sudac koji

nije uzeo u obzir prava suvlasnika po Ostavinskom rješenju."

UREDIO MODERATOR,

Poštovani Sostene,nemate potrebu za istu pravnu situaciju pokretati dvije teme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitajte post br.5,pa ako vam nebude teško odgovorite na upit.

Nikakve kaznene odgovornosti nema,podigli ste tužbu i sudu predočili činjenice i dokaze na kojima temeljite svoje zahtjeve,što će reći da ste vi stranka a ne svjedok u postupku koji je dao lažan iskaz na kojem je utemeljena odluka suda.

Što se tiće suda,vjerovanja sam da je odluka donesena u skladu sa postupovnim pravilima parničnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija