Jump to content

vanparnična nagodba


area

Preporučene objave

Sudužnik sam u kreditu koji je dužnik prestao plaćati. Isti sam preuzela. Zbog bolovanja nije se mogla od plaće uzimati cijela rata, već koliko se moglo. Odlazim u mirovinu koja je 2.400 kn, odem u banku da ne dodje do prekida otplate i dam trajni nalog da mi uzimaju svaki mjesec 1/3 plaće i to počinje. Dolazi rješenje o ovrsi na koje se žalim i sud isto stavlja van snage. Unatoč tome Erste banka odma po primitku rješenja, bez obzira na žalbu, počinje sa ovrhom, pa ja u tom slučaju povlačim trajni nalog jer ne bi imala od čega živjeti.

Nakon godinu dana kako se plaća po ovrsi u Mirovinskom saznam da godinu dana nisam uplatila niti kune. Razlog?? Banka je Mirovinskom poslala krivi broj partije te je taj novac uplaćivan ne nečiji tuđi račun.

Izvrši se prebacivanje novca. Sudu dostavljam kronologiju svega što se dešavalo. Sud se nastavlja, tj. sud je u 3. mjesecu o.g.

Neki dan me zovu iz odvjetničkog društva i traže nagodbu. Pristajem, ali ne želim platiti sudske troškove jer niti u jednom trenutku nisam prestala plaćati kirediti jer se istog želim riješiti.

Dug kredita sada je 4.300 + 1.500 = 5.800 kn. Od mene traže da platim tu 1.500 + 1.875 kn sudskih troškova = 3.356,71 u rate, znači, otpisali bi 4.300 kn, te da dostavim sudu prije ročišta dopis s izjavom da smo u vanparničnoj nagodbi, tj. da sam na nju pristala.

Molim vas, moram li platiti te sudske troškove i po vašem mišljenju kakav bi bio ishod suda i je li bolje da pristanem na ovu nagodbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlog?? Banka je Mirovinskom poslala krivi broj partije te je taj novac uplaćivan ne nečiji tuđi račun.

 

Krivnja je isključivo na banci.

Neka banka izvoli snositi sve troškove koji su vama nastali zbog njihove pogreške.

 

Dug kredita sada je 4.300 + 1.500 = 5.800 kn. Od mene traže da platim tu 1.500 + 1.875 kn sudskih troškova = 3.356,71 u rate, znači, otpisali bi 4.300 kn, te da dostavim sudu prije ročišta dopis s izjavom da smo u vanparničnoj nagodbi, tj. da sam na nju pristala.

Molim vas, moram li platiti te sudske troškove i po vašem mišljenju kakav bi bio ishod suda i je li bolje da pristanem na ovu nagodbu?

 

 

Zašto razgovarate o nagodbi, kada krivnja nije na vama?

Prvo, nitko vam ne oprašta tih 4300 kuna. To ste platila, samo je greškom banke novac otišao na krivi račun.

Uključite banku u spor, pošaljite im pisani dopis i u poslovnicu i u pravnu službu banke.

Ako pristanete na nagodbu, u banci će reći da ste priznali krivnju i oprati ruke od slučaja.

Ako izgubite spor (savim izvjesno) sve troškove i naknadu štete možete potraživati od banke - jer oni su jedini krivac za sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ocito moram ponovo objasniti. Kredit jos nije otplacen. Jos treba otplatiti 5.800 kn plus sudski troskovi 1850. I ti troskovi su toliki ako pristanem na nagodbu inace su kazu duplo veci.

Dakle, uz gore navedena dogadjanja tijekom otplate kredita nude nagodbu da ja platim u ratama kao do sada po 740 kn tih 3.356, a oni mi otpusu 4.300 kn.

Zanima me kakve su mi sanse na sudu jer niti jedan mjesec nije preskoceno placanje ali nije placano u punom iznosu s tim da se u toku otplate dogodilo i to jednogodisnje uplacivanje na tudji racun.

Sto je za mene povoljnije ici na nagodbu ili ostati kod suda?

Molim brzi savjet jer u srijedu je zakazano rociste. Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Area,da se razumijemo,niko Vam neće dati odgovor iza kojeg će stojati,jer se ipak radi o škakljivoj situaciji.

Budući da suprotna strana odjednom nudi nagodbu odaje nekakve određene naznake kako im je zahtjev na klimavim nogama,naročito što u vrijeme trajanja sudskog postupka insistiraju na nagodbi izvan suda koja se bez problema može sklopiti i na ročištu pred sudom(sudska nagodba).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija