Jump to content

Popravak nedostatka u stanu - molim pomoć.


helena 212

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Problem je prodor vode na moj strop a uzrok je na podu terase stana iznad mog stana i javlja se nakon kišnog dana.

Stan je novogradnja i investitor se obvezao otkloniti problem na podu terase susjeda iznad jer se problem pojavio nedugo nakon kupnje i useljenja.

Pokušaji otklanjanja nedostatka od strane investitora predugo traju (oko 3 godine) jer je uvijek izgovor da su loši vremenski uvjeti, da susjed od gore nije doma, da su nešto napravili pa čekaju kišu da vide curi li ponovno i tako u nedogled.

Trenutan situacija je da im susjed ne dopušta radove od par dana jer to dugo traje a firma koja bi to napravila kvalitetno i brzo im je preskupa.

 

Moj problem sa prodorom vode i dalje se ne rješava.

Moja pitanja:

 

1.Može li susjed zabraniti radove ako meni i dalje curi voda a uzrok problema je na njegovom dijelu nekretnine?

 

2.Na koji propis se mogu pozvati koji to definira?Smije li investitor toliko dugo odugovlačiti otklanjanje nedostatka koji je bio evidentan odmah po useljenju? Kao dokaz imam mail korespondenciju.

 

3.Pokrivaju li osiguranja zgrade (fasade) i dijelove fasade koji su unutar balkona i lođa?

Ukratko, kako mogu ubrzati rješavanje ovog svog problema?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija