Jump to content

vršnjačko nasilje


oljež

Preporučene objave

poštovanje, evo imam problem gdje mi je djete 13 godina staro završilo u bolnici radi socijalnog nasilja .U otpusnom pismu piše da je došlo do psihosomatskih problema radi konflikta u školi.Razrednik je sazvao roditeljski sastanak , ali majka tog djeteta je prebacila temu na mene i okrivila me za neistinite tvrdnje , poput, kao ja sam nekom prijetila , što apsolutno nije točno . Tu sam imala još i razgovor sa suprugom koji je bio na roditeljskom i jako sam bila ljuta jer je nije tražio dokaz. Sad ne znam šta da radim , uznemirena sam i ja i moje dijete , a što je još gore ta majka tog djeteta je sučeva supruga . Naš grad je mali i stvarno neznam što činiti i kome se obratiti . Molim za pomoć. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
poštovanje, evo imam problem gdje mi je djete 13 godina staro završilo u bolnici radi socijalnog nasilja .U otpusnom pismu piše da je došlo do psihosomatskih problema radi konflikta u školi.Razrednik je sazvao roditeljski sastanak , ali majka tog djeteta je prebacila temu na mene i okrivila me za neistinite tvrdnje , poput, kao ja sam nekom prijetila , što apsolutno nije točno . Tu sam imala još i razgovor sa suprugom koji je bio na roditeljskom i jako sam bila ljuta jer je nije tražio dokaz. Sad ne znam šta da radim , uznemirena sam i ja i moje dijete , a što je još gore ta majka tog djeteta je sučeva supruga . Naš grad je mali i stvarno neznam što činiti i kome se obratiti . Molim za pomoć. hvala

 

ne zelim sad tu predaleko ici sa popunjavanjem praznina ali cini mi se da vidim sto vas muci

 

stvar jest ozbiljna

djete vam je bilo u bolnici

djete vam je izvuklo deblji kraj u onome sto smatrate vrsnjackim nasiljem

bit cu slobodan zakljuciti da vi radi toga sto vam je djete stradalo smatrate da je krivica na drugom djetetu

 

s takvim uvjerenjem ste isli na sastanak i jako vas je pogodilo sto ste bili optuzeni da ste nekome prijetili

 

suprug je bio sa vama i nije vas podrzao na nacin koji ste vi htjeli i vas smeta sto nije trazio dokaze za optuzbe koje su iznesene protiv vas

 

ponavljam situacija jest ozbiljna

ali ne za vas, vi ste odrasli i morate staviti dobrobit djeteta ispred vasih emocija

 

na vas je izvrsen napad "ad hominem" i ta zena je jos i izvukla smrdljivu crvenu haringu iz torbe i taj smrad je zaokupio svu vasu paznju (tako se naziva logicka pogreska-zabluda, jedna od vise njih koje vam tu nastojim popraviti)

 

nisu sad tu bitne nekakve dijagnoze i otpusna pisma

bitno je sto ne razumijete svoje djete i sto ga ne stitite na pravi nacin

 

vi kao odrasla osoba nikako se niste smjeli omesti bilo kakvim optuzbama na vas jer je bitno jedino vase djete i djetetov interes ste trbali zastupati a ne sebe braniti

 

i tu morate zaboraviti bilo kakvu ratobornost i istjerivanje pravde, kaznjavanje protivnika

 

nebitno da li je vase djete ama bas posve nevina zrtva izlozena bullingu ili je bila kakva druga kavga u pitanju

 

to je posve nebitno

 

ono sto je bitno jest da je to okruzenje opasno za vase djete i vase je primarno da to prekinete na brz, efikasan uciknovit nacin

 

a za to treba realno sagledati sto se dogada

ako je u pitanju bulling nije vama primarno da ratujete nego da sklanjate djete na igurno

 

 

a vasi strahovi da li cete vi imati problema radi laznih optuzbi imaju osnova samo kolko ste vi spremni istjerivati pravdu i "nagaziti" suprugu tog suca

 

 

e kad bi vi bili sposobni zastiti djete, najjprije niti bi stvari otisle tako daleko da vam djete treba bolnicu, niti bi bilo po jada da pruzite osornoj zeni sto je ide, da je ponizite ako vam je to gust, ali ali ali nikako ne dok je vase djete u ratnoj zoni

 

takva osveta jest vase pravo (slobodni ste ciniti sto zelite), iako je nepotrebna i predstavlja trosenje vremena i energije i izlaze vas riziku, pa vam je bolje da umjesto da vas vodi bjes potrazite razumno rjesenje

 

da ste jaki vec bi se pobrinuli za djete i porazgovarali sa tim sucem i kazali mu da nije dobro za ugled da bude uvucen u takvu stvar, kakvu mu servira zena optuzbama i da bi najbolje bilo da iskorigira svoju zenu i da svi zajedno nadete rjesenje za buducnost.

 

na primjer, ako je zaista klinac od suca "bully" da ga ovaj dobrim odgojnim mjerama izvede na pravi put na korist i klincima i odraslima

 

ako situacija nije jasna ili taj covjek nije sposoban ili mudar onda barem nek bude svjestan da eto znate dosetati do njega kad vam je bitno

 

a svoje djete smo zagrlite i recite da ce sve biti u redu i imajte pri tome u mislima najspokojniju stvar ili prizor kojeg se mozete sjetiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje, evo imam problem gdje mi je djete 13 godina staro završilo u bolnici radi socijalnog nasilja .U otpusnom pismu piše da je došlo do psihosomatskih problema radi konflikta u školi.Razrednik je sazvao roditeljski sastanak , ali majka tog djeteta je prebacila temu na mene i okrivila me za neistinite tvrdnje , poput, kao ja sam nekom prijetila , što apsolutno nije točno . Tu sam imala još i razgovor sa suprugom koji je bio na roditeljskom i jako sam bila ljuta jer je nije tražio dokaz. Sad ne znam šta da radim , uznemirena sam i ja i moje dijete , a što je još gore ta majka tog djeteta je sučeva supruga . Naš grad je mali i stvarno neznam što činiti i kome se obratiti . Molim za pomoć. hvala

 

Postoji li prijava od strane bolnice ? Koja je otpusna dijagnoza?Jeste li razgovarali sa ravnateljem, pedagogom i kakvi su zaključci ? Da li vas je posjetila policija i uzela izjave? Imao sam sličan problem i nakon što je "kosa na kamen naletjela"', slučaj je tekao u sasvim drugom pravcu i normalijim tijekom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija