Jump to content

Izvanredni tehnički pregled


markozgb

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me ako me policijski službenik zaustavi.Na autu nemam upisane dimenzije guma i još par stvari koje vratim serijski prije tehničkog te tako prođem.Koliko sam uspio proučiti po zakonu o sigurnosti na cestama,smijem i odbiti tehnički pregled (članak 258. stavka 8) i samo platiti kaznu u iznosu 1000kn.Ili ako me pokuša prisliti,smijem parkirati vozilo i zvati vučnu službu da ga odveze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, zanima me ako me policijski službenik zaustavi.Na autu nemam upisane dimenzije guma i još par stvari

 

Za ovih 'još par stvari' ne znam.

 

Ali za gume ide tako da su gume ili u granicama dozvoljenih ili nisu.

Ako su po tablicama dozvoljene, upišu ih u knjižicu i tebi je auto tehnički ispravan. Ako nisu u granicanma dozvoljenih , automobil nije tehnički ispravan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sami ste donjeli zaključak koji uopće nema zakonsko uporište u članku koji ste naveli. Ukoliko vas policijski službenik isključi iz prometa morate obaviti izvanredni. Niste naveli sve šro ste preinačili na vozilu, pa mogu samo nagađati koje preinake. Ako ste bilo što od toga radili, morali ste vozilo podvrgnuti atestu u CVH. Ovako riskirate svaki put da vas se isključi iz prometa, odnosno uputi u najbližu stanicu na izvanredni. Još nešto, ako vozilo ne prođe tehnički pregled kad vas uputi policijski službenik dužni ste platiti taj pregled stanici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija