Jump to content

Plaćanje kazne


luka5

Preporučene objave

Pozdrav, prosle godine dobio sam 2 kazne za prekrsaj u prometu, ukupno 1700 kn + 100 troskovi. Zalio se, bio na prekrsajnom sudu 2 puta (drugi puta zbog suceljavanja sa pol. sluzbenikom) i smanjili na 700 kn ili 466 kn ako platim u roku od 30 dana i jos dodatno 300 kn sudski troskovi. 466 kn je placeno nekoliko dana od dana primitka presude (1.2.2016.), a 300 kn jos nije placeno iako pise da tih 300 kn treba platiti u roku od 15 dana od primitka.

Zanima me da li postoji koji nacin da se izbjegne placanje tih 300 kn? Ili ce se oni potruditi i skinuti s mojeg racuna?

I na koji nacin mogu dobiti potvrdu da je kazna u cijelosti placena ako i platim tih 300 kn? Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je prošlo to sučeljavanje, i za što su bili prekršaji? Pitam čisto iz znatiželje.

 

Kroz nekoliko mjeseci sud će ustanovit da potraživanja izrečene sankcije nisu podmirena, poslat će pismo s upitom da u slučaju plaćanja istih dostavite potvrdu, a ako to ne napravite, bez najave će vam biti ovršeni računi kroz neko vrijeme, ili nećete biti u međuvremenu u mogućnosti registrirati vozilo.

Drugim riječima, bez obzira ako je i prošao datum, tj. rok za plaćanje, valja platiti čim prije.

 

 

Za što bi vi potvrdu da je kazna u cijelosti plaćena? To se dobiva u pisarnici prekršajnog suda, no čini mi se da Vam je to nepotrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

466 kn je placeno nekoliko dana od dana primitka presude (1.2.2016.), a 300 kn jos nije placeno iako pise da tih 300 kn treba platiti u roku od 15 dana od primitka.

 

Zanima me da li postoji koji nacin da se izbjegne placanje tih 300 kn? Ili ce se oni potruditi i skinuti s mojeg racuna?

I na koji nacin mogu dobiti potvrdu da je kazna u cijelosti placena ako i platim tih 300 kn?

Imaju 5 godina da ti blokiraju račun za tih 300 kn pa će u konačnici bit debelo više.

 

Kazna je plaćena a sudski troškovi se računaju posebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Sivko,

 

znam da prekršajni sud šalje ovrhu u proceduru, i tada fina naplaćuje troškove suda i prekršajne sankcije, po svim računima, i svakom prilikom kad se nešto sredstava pojavi, doslovno čiste račune, a sve za iznos od 175 kuna.

Zatezne kamate se ne računaju za prekršajne sankcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

što se smatra pod pojmom prekršaja osobito lake naravi? Poznato mi je da je riječ o prekršajima za koje je predviđena kazna do 1000 kuna, a kojima nije nastala šteta za druge osobe. O kojim je konkretno prekršajima riječ? Primjerice vožnji bicikla noću bez zaštitnog prsluka i svjetla?

 

Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti prekršaji nigdje nisu decidirano određeni i nabrojani.

 

Što se tiče ovih nabrojanih, ako su u konkretnoj situaciji ili nekom sigurnosnom procjenom ocijenjeni kao prekršaji kojim se izravno ometaju ili ugrožavaju drugi sudionici u prometu, onda ne bi spadali u tu grupu (za bicikliste ne znam točnu informaciju).

 

Primjer su pješaci - kazne za pješake su 300 kn, ali prelazak preko crvenog nije prekršaj osobito lake naravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija