Jump to content

Prigovor MUP-u nadleženom sudu u roku 5 dana zbog greške u Nalogu- HITNO


theny

Preporučene objave

Poštovani useri foruma i savjetodavci,

 

Molim Vas da mi nekako pomognete u ovome slučaju. Unaprijed Vam Hvala!

Imam još samo 5 dana

naleto sam na jedan dosta bizaran problem.Datum isteka registracije vozila koji je bio 04.04.16 i istek od 15 dana za servis koji je 19.04.16.

Pa sam dobio prekršajnu prijavu da je isteklo važenje prometne dozvole do 15 dana.

Imao sam manju ne vrijedno spomena nezgodu na kružnome toku, udario sam u stražnji dio automobila.Materijalna šteta ako 200kn sam pretjerao,15 godian star auto ako i moj..Branik oštečenog je iskočio iz zakačka.

Na mojem vozilu nije bio nikakvih znakova štete.

No mladi gospodin umjesto da razmijenimo police je zvao MUP.

Nitko nije bio u alkoholizranome stanju to je provjereno od policije.

Policija je provjerila sve dokumente i u vrijeme nezgode koja je bila 14.04.16.

znači nije bio istek od 15 dana za koji me se tereti već je to 19.04.16.

Predao sam im papire sa tehničkog pregleda gdje je bio i popis dijelova az zamjenu do sljedčeg pregleda unutar 15. dana.

No taj papir je vjerovatno ostao kod njih.

 

Pokušao sam da problem riješimo samo policom ali ima ljudi da .. ne govrim.

 

eto ljudi dragi molim Vas pomozite jer mi je hitno : Hvala unaprijed. Ja ću vam ovdje da svoj prigovor koji moram Hitno predati a vi ako imate koji savjet HVALA!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Nalog:

BROJ: xxx-xx-xx-xx-xxx/2016

ČAKOVEC, 12.svibanj 2016 godine

 

Ja xxxxxx xxxxxxx , OIB xxxxxxxxxxx, rođen xx.04.1981. godine nastanjen u mjestu xxxxxxx 98, xxxxxxxxxxxx, kao

 

O K R I V LJ E N I K za O B A V E Z N I P R E K Š A J N I N A L O G

na temelju članka .239 , a u vezi sa člankom 234. Prekršajnog zakona, te članka 4.

stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (˝Narodne novine˝, broj 67/2008),

48/2010, 74/2011, 80/2013, 92/2014 i64/2015), kojeg je podnio policijski službenik ovog službenog tijela broj xxxxxxxx podnosim

 

P R I G O V O R

 

Prema članku 192. stavka 2. Prekršajnog zakona za koji imam pravo prigovora na tužbu da sam 14.04.2016 godine u 09:20 sati kojim sam upravljao osobnim automobilom reg. oznake ČK xxx xx za koje se spominje od strane MUP-a policijske uprave xxxxxx da sam prekršio zakon jer mi je isteklo važenje prometne dozvole do 15 dana.

 

Kod kružnog toka prometa ulice Otokara Keršovanije, ulice Dr. Ante Starčevića i ulice Stjepana Radića, ulaskom na isti dogodila se manja prometna nesreća gdje je vozilo ispred mene sa reg. oznakama ČK xxx xx naglo zaustavilo i pritom je došlo do doticaja vozila kojim sam ja upravljao i dotičnog kojim je upravljao xxxx xxxxxxx. Kod nesereće došlo je do malog odkvačenja branika vozila sa zakačka dok je na vozilu kojim sam ja upravljao nije bilo nikakve štete.

 

Do doticaja s vozilom reg oznake ČK xxx xx došlo je radi velike gužve na spomenutom kružnom toku te je vozač sa moje lijeve strane signaliziao da me pušta, nije kretao i indicirao svijetlima da mi daje prednost.Ja sam krenuo za vozilom ispred sebe dok je vozač tog vozila naglo zakočio i došlo je do doticaja branicima mojeg i njegovog vozila.Šteta je bila je bila neprimjetna i spremno sam vozaču xxxxx xxxxxxx ponudio surađivanje i predao mu svoju policu osiguranja.

Prema provjeri obaveznog prekršajnog naloga br. xxx-xx-xx-xx-xxx/2016 ističe se da sam kriv za istek prometne dozvole za više od 15 dana.

Istek je bio 04.travnja.2016 dok bi prekoračenje od 15 dana bio 19.travanja.2016 godine.

Vozilo je bilo na tehničkome pregledu, polica obnovljena vozilo za cestu tehnički ispravno osim što sam trebao promijeniti mangete(gume) za poluosovine, maglenke, zadnju desnu kočnicu(ručna), filter za ulje i sirenu za koje sam čekao dijelove koji su bili naručeni za zamjenu.

Vozilo je je bilo predano na registraciju i tehnički pregled 06.04.2016 te sam dobio rok za zamjenu istih od 15 radnih dana ne računajuči vikende.

 

Taj spis za potrebu promijena dijelova proslijedio sam policijskim službenicima tokom pregleda.

 

Bio je izvršen alko test na obojici vozača gdje je rezultat bio 0,00 promila.

 

 

Prema navedenim činjenicama zahtijevam na ponovno razmotrenje optužbe kao što je navedeno za kažnjavanje za prekršaje pod člancima :

1. 109. st.1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama,

kažnjivo po čl. 109 st. 2., uvezi s čl. 293. st 1. istog Zakona

2. 238. st. 1 Zakona o sigurnosti prometa na cestama,

kažnjivo po čl. 238 st.8 istog Zakona gdje mi se

 

 

U T V R Đ U J E

Novčana kazna za prekršaj pod:

1. u iznosu od 1500,00 kuna

2. u iznosu od 700,00 kuna

 

te se temeljem članka 39. Prekršajnog zakona izriče ukupna novčana kazna od 2200,00

(dvije tisuće dvijsto) kuna.

 

 

Uz cijelu situaciju i olakotne oklnosti ja sam nezaposlen, imam 3 godišnje dijete za koje brinem.

 

U prilogu nalaze se kopije dokumenata:

1. Prometna dozvoza za vozilo ČK xxxxxxx

2. Obavezni prekršajni nalog br. xxx-xx-xx-xx-xxx/2016

3. Dokumentacija sa tehničkog pregleda vozila

4. Polica osiguranja

 

 

 

OKRIVLJENIK:

 

__________________________

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/84685-Primjeri-prigovora-na-prekr%C5%A1ajne-naloge-molim-pro%C4%8Ditati-do-kraja

Preopširno.

A inače je nalog ok.po toč 1 kazna je 500 kn za nedržanje rzmaka+1000 za prometnu a pod je 700 zza istek prometne do 15 dana.

 

U prigovoru samo napiši da ti je zao,da se kaješ,da nisi kažnjavan i ta imaš lošu materijalnu situaciju i da tražiš smanjenje kazne.

na početku imaš primjere prigovora kako se točno pise.možeš tražit da te sudac i sasluša.tema o 15 dana za popravak vozila nema nikakve veze kao ni to da onaj nije htio policu pa to ni ne piši.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da nisam shvatio gdje je to greška u nalogu.

 

Što se tiče prekršaja, sivko ti je objasnio - datum koji piše u prometnoj je istek i to je to, a to što si na tehničkom dobio papir s nekim rokom je rok u kojem ne trebaš ponovno plaćati tehnički (ako govorimo o tom papiru i tom roku). Taj papir nema nikakav utjecaj na ovaj prekršaj.

 

Što se tiče prigovora, od ovog što si napisao možeš ostaviti opis situacije (jedan vozač te puštao, bila je gužva i sl., pa je došlo do nenamjerne greške i sudara), a ostatak napišeš kako je sivko predložio.

 

Naravno, ako smatraš da je onaj papir ključan i da nisi probio rok, možeš negirati prekršaj, a možeš negirati i krivnju za nesreću, ali tu ti onda ne možemo predvidjeti kako će to proći na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija