Jump to content

porez na nasljedstvo


matij

Preporučene objave

Nasljedila sam dio poljoprivrednog zemljišta od svoje sestre.ono je u posjedu suvlasnika koji je živio sa njom u zajedničkom domaćinstvu.on će pokrenuti tužbu i tražiti pravo dosjelosti.Ja se s time slažem i neću odgovoriti na tužbu.Moram li ipak platiti porez na nasljestvo?

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate, jer je u rješenju o nasljeđivanju navedena ta nekretnina. Ako još uvijek nije protekao rok za žalbu protiv rješenja o nasljeđivanju, sastavite žalbu i napišite da ste omaškom prijavili tu nekretninu u ostavinski postupak, iako ona nije bila u vlasništvu vaše sestre jer ju je već ranije dosjelošću stekla osoba koja namjerava podnijeti tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska rasprava je pokrenuta od suda kao novopronađena imovina.Ja sam pozvana na ročište,koje će biti kroz dva dana.Da li se ja mogu odreći u korist posjednika koji je već uknjižen na 1/2 iako on nije stranka u postupku.U stvari kako da izbjegnem plaćanje poreza na nešto što neće biti moje.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasljedila sam dio poljoprivrednog zemljišta od svoje sestre.ono je u posjedu suvlasnika koji je živio sa njom u zajedničkom domaćinstvu.on će pokrenuti tužbu i tražiti pravo dosjelosti.Ja se s time slažem i neću odgovoriti na tužbu.Moram li ipak platiti porez na nasljestvo?

 

ako je suvlasni živjeli skupa u zajedničkom kućanstvu više od 3 godine tada se može raditi o izvanbračnoj zajednici. izvanbračni partner je nasljednik. odricanjem od nasljedstva izvanbračni partner nasljeđuje imovinu ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska rasprava je iz 1957.Nasljednikom je proglašen sin,majka i sestre su mu ustupile svoj dio.Njegova supruga (moja sestra) je naslijedila njega 2007.Sestra 2011.sklapa darovni ugovor sa muževim rođacima koji su suvlasnici nekretnina,i daruje svu svoju imovinu.Postupak raspodjele novopronađenog dijela nije proveden do kraja zbog njene smrti.Živjela je sa djecom muževa rođaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija