Jump to content

Odvjetica ne zeli da ju platimo


oltea

Preporučene objave

Imam cudnu situaciju.

Izgubila sam sud u rujnu prosle godine na nekretnini pokojne bake I trebala sam platiti dug od 10,000 kuna (na temelju sudskog rjesenja). Ja zivim u inozemstvu. Zatrazila sam preko moje odvjetnice broj IBAN I druge podatke koje mi trebaju za uplatu na racun odvjetnici od protustranke. Na to nisam dobila odgovor, a trazila sam pismeno preko emaila dva puta.

Ne znam sto ciniti.

Nemam fakturu. Dali ju I trebam imati jer ne znam tocan iznos? Ili je iznos onaj koji sud navodi u rjesenju?

Dali moram platiti zatezne kamate od rujna prosle godine?

Ja sam manjinski suvlasnik na toj nekretnini u 10%. Bojim se da ce vrsiti ovrhu na mom dijelu zbog neplacanja sudskih troskova.

Kako da "na silu" platim odvjetnicki trosak?

Hvala lijepa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako da "na silu" platim odvjetnicki trosak?

Hvala lijepa!

 

pismeno (preporučeno i sa povratnicom) od druge strane u postupku traži broj računa na koji ćeš izvršiti uplatu svoje obveze iz sudake odluke.

kopiju pismena i povratnicu čuvaš.

odvjetnik (osobiti tvoj) nemože primati novac na ime troškova postupka (na svoj račun).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako je neprofesionalno što vam se odvjetnica ne javlja, no jeste li sigurni da je riječ o pravomoćnom rješenju? Možda je na isto uložena žalba pa niste još obvezni platiti - imate li saznanja o tome? Ako je pravomoćno, pokušajte vi izravno kontaktirati protivnu stranu pa saznati IBAN kad vam se već vaša odvjetnica ne javlja. Ako ne uspijete saznati podatke svakako se izvrgavate ovrsi te bi vam u tom slučaju možda najpametnije bilo ići na sudski polog i o tome obavijesititi pisanim putem protustranku (naravno preporučenom pošiljkom). Ili angažirajte drugog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivanka75 & bovu,

mozda mi mozete pomoci sa daljim savjetom?

nazalost ne bi htjela angazirati drugog odvjetnika jer sam pri kraju 9 godina dugog postupka koji ce se uskoro zavrsiti. Ali svakako ju necu angazirati u buducnosti.

Ako je protustranka vec krenula u ovrsni postupak dali ima ikakvog utjecaja sto njezina odvjetnica odbija da joj platim trosak dosuden presudom?

Dali se mogu zaliti ili slicno?

Ocigledno je ovrha njima financijski probitacnija zbog zateznih kamata, zbog toga I ovakva situacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija