Jump to content

Opravdano bolovanje


Adonis2222

Preporučene objave

Pozdrav,

 

imam pitanje glede bolovanja u slučaju lječničkog pregleda.

 

Naime početkom 8mj sam naručen u KBC kod kardiologa zbog u zadnje vrijeme učestalih aritmija.

 

Poslodavcu sam rekao za to i rekao mi je da mogu uzet dan godišnjeg ili donjet doznake za bolovanje za taj dan.

 

Danas mi je proslijedila mail iz računovodstva u kojem je pitala kako će mi teretiti taj da i odgovor je

"Ako je obavezan liječnički, za potrebe posla, onda vodite kao da je radio.Ako je za privatne potrebe, dan GO"

 

Po meni pregled u privatne svrhe bi bio pregled za npr. vozački ispit jer to nije nešto obavezno dok je ovdje ipak u pitanju zdravstveni problem koji zahtjeva pregled i liječenje.

 

Iz zakona o radu nisam uspio izvući ništa konkretno pa mene zanima da li mi ona smije odbiti taj dan od GO ili mi mora dat bolovanje.

 

Također me zanima da li se u slučaju bolovanja taj 1 dan smanjuje plaća?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Računovodstvo bez doznake ne može pisati bolovanje. Ako ćete donijeti doznaku za taj jedan dan, moraju vam pisati bolovanje (iako, znam slučajeve kad ljudima nisu pisali bolovanje već redovan rad, ako bi im financijski bilo isto, radi "jednostavnijeg" obračuna). Zapravo, ovisi o liječniku hoće li vam dati doznaku ili ne.

Ovaj jedan dan bolovanja bi bio na teret poslodavca, nisam sigurna hoće li vam plaća biti smanjena ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija