Jump to content

Ostavinska za naknadno pronadjenu imovinu bake


anuska1

Preporučene objave

Poštovani,

 

Pokrenula sam ostavinsku raspravu za naknadno pronadjene obveznice Kraljevine Italije za baku. Vrijednost tih obveznica je nepoznata. Možda imaju samo povijesnu vrijednost.

 

Mama želi da ju zastupam na ostavinskoj raspravi i odriče se svojega nasljedstva u moje ime. Ona je jedina kćer i ja sam jedina kćer. Drugih nasljednika nema. Da li je to moguće i kakvu izjavu je potrebno dati pred javnim bilježnikom?

 

Lijepi pozdrav,

Anuska

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i odriče se svojega nasljedstva u moje ime.
u konkretnom slučaju majka i Vi niste sunasljednice,glede čega se majka nemože odricati u vaše ime,odnosno izvršiti ustup.

Mišljenja sam da se rasprava uopće neće voditi,obzirom da će konkretna imovina biti raspoređena dopunskim rješenjem na način kako je to učinjeno po već donesenom rješenju o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u konkretnom slučaju majka i Vi niste sunasljednice,glede čega se majka nemože odricati u vaše ime,odnosno izvršiti ustup.

Mišljenja sam da se rasprava uopće neće voditi,obzirom da će konkretna imovina biti raspoređena dopunskim rješenjem na način kako je to učinjeno po već donesenom rješenju o nasljeđivanju.

 

Hvala @Matrix! Da li onda samo napravim izjavu za majku da ju zastupam na ostavini? Ostavinska za baku nije nikada bila napravljena. Nije imala imovine osim ovih obveznica koje smo našli 18 godina nakon njene smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska za baku nije nikada bila napravljena.
morate biti precizni u iznošenju činjeničnog stanja,budući da se iz incijalnog posta izvodi zaključak da je ostavinski postupak davno okončan te da želite pokrenuti postupak radi naknadno pronađene imovine
Pokrenula sam ostavinsku raspravu za naknadno pronadjene obveznice
_____
Da li onda samo napravim izjavu za majku da ju zastupam na ostavini?
punomoć
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija