Jump to content

Tuzba za alimentaciju - da li se isplati u ovom slucaju


lukas1991

Preporučene objave

Dobar dan svima,

 

Nedavno sam zavrsio skolovanje i moja odvjetnica me pitala da li zelim tuziti oca za neisplacenu alimentaciju u periodu od zadnjih 10 godina.

 

Ovakva je situacija, otac je u velikim dugovima i duguje i drzavi (lista duznika poreza) i leasingu i bankama itd. Nema nikakvu imovinu.

 

Zadnjih 6 mjeseci sam primao alimentaciju kroz Finu (na temelju ovrhe) jer su napokon nasli sredstva na njegovom racunu, zadnjih 10 godina prije toga nije bilo.

 

Zanima me da li se isplati tuzit za tu alimentaciju koju prije nije placao, tj. koliko ja shvacam prije (tih 6 mjeseci) sam cudom dobivao alimentaciju jer sam imao prednost pred drzavom i bankama, a sad me zanima da li bi u slucaju ove privatne tuzbe i dalje imao prednost? Jer ako nebi imao pretpostavljam da se taj dug nebi mogao naplatit.

 

Hvala puno na bilokakvim informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Nema imovine ali mene ne zanima trenutna naplata nego postupna naplata od njegovih prihoda.

 

Sto se tice vremenskog roka, znam da je odredeni dio potrazivanja vjerovatno otisao u zastaru. To mi nije kljucno.

 

Kljucno mi je da li bi imao prednost nad drugim potraziteljima dugovanja (drzava banke itd ) ukoliko bi podignuo ovu tuzbu. To mi je kljucno upravo zato jer nikada nece moci vratiti sve dugove koje je skupio.

 

Hvala puno ako netko zna odgovor na to pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan svima,

 

Nedavno sam zavrsio skolovanje i moja odvjetnica me pitala da li zelim tuziti oca za neisplacenu alimentaciju u periodu od zadnjih 10 godina.

 

od kada je sudska odluka?

ako nije prišlo 10 godina možeš pokrenuti ovrhu za neisplaćene iznose(uvećano za kamate). isplata alimentacije ima prednost nad ostalim ovrhama. možda bi i ocu bilo draže da njegov novac ide za alimentaciju nego za otplatu duga za porez, banka....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sto se tice vremenskog roka, znam da je odredeni dio potrazivanja vjerovatno otisao u zastaru. To mi nije kljucno.

 

Zastara potraživanja alimentacije je 5 godina. Ali zastara ne teče dok traje obaveza uzdržavanja, uz uvjet da postoji sudska odluka o visini alimentacije.

 

Kljucno mi je da li bi imao prednost nad drugim potraziteljima dugovanja (drzava banke itd) ukoliko bi podignuo ovu tuzbu. To mi je kljucno upravo zato jer nikada nece moci vratiti sve dugove koje je skupio.

 

Mislim da vam je jednako važno i pitanje hoće li on uopće pokušati podmiriti sva ta dugovanja , pogotovo ako uvidi da uvijek dolaze nova i nova.

Može proglasiti osobni stečaj, živjeti nekoliko godina na nekom minimumu (a istovremeno raditi 'sa strane'...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija