Jump to content

Katastar ili gruntovnica?


Sung

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Zanima me tko je "glavniji" da se tako izrazim, katastar ili gruntovnica.

 

Imam situaciju da je u gruntovnici sve uredno provedeno, dok u katastru se to još uvijek vodi na djeda.

 

Znači gruntovnica je provela po ostavinskoj sa djeda na oca, pa sa oca na mene (kroz period od 20 godina, dok katastar nijeprstom mrdnuo (iako imaju nekakve "aktivne plombe").

 

E sad, katastar me traži sva moguća riješenja, a ostavina od djeda se vodila još u Jugoslaviji. Vjerojatno ja to mogu iskopati, ali sam se nekako nadao da katastar može preuzeti stanje od gruntovnice, s obzirom da su vlasnički listovi čisti.

 

Volio bih to riješiti jer taj teren prodajem, i želim kupcu predati čiste papire.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Zanima me tko je "glavniji" da se tako izrazim, katastar ili gruntovnica

 

Svakako, gruntovnica koja po ZKK mora po službenoj dužnosti dostaviti rješenje ili obavjestiti katastar o poslovima iz njihove nadležnosti (promjena vlasništva i sl.), što su vjerovatno i učinili kad kod ovih postoje nekakove zabilježbe. Zašto to u katastru nisu proveli u nekom razumnom vremenu pa im se sad neda kopati po arhivi, to je već njihov problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija