Jump to content

uzurpiranje zemljišta


papan

Preporučene objave

Pozdrav i molim pomoć,

 

kuća sa okućnicom je sagrađena 1969. godine. Dio okućnice 30 godina uzurpira nacionalizirano šumsko zemljište k. č. br.0000 za 100 m2. Navedena čestica uvrštena je u Osnovu gospodarenja G.j.KPŠ 2002.godine prilikom izrade nove Osnove gospodarenja s važnošću 2002.-2012. godine. 2000. godine kupujem navedenu kuću i godinama kasnije stavljam šupu za 2 m2 preko stvarne međe u to uzurpirano zemljište k. č. br.0000.Bivši vlasnik je zabio metalnu cijev i rekao da je to međa koju je 1969 odredio općinski geodeta. 2014. godine geodetski snimak kaže da sam 2m2 u prekršaju na k. č. br.0000 i država traži da platim kaznu za korištenje 100m2 zadnje 3g.Zemlju nisam koristio niti mi treba.95%navedene zemlje je brina i ne može se koristiti.

 

Pitanje glasi; mogu li se pozvati na zastaru na račun tih 30g. dok je zemljište bilo nacionalizirano?

Mogu li se pozvati na bilo kakvu zakonsku olakotnu okolnost obzirom da nisam uzorpirao zemljište već je takvo kupljeno I obzirom da se radi o dugom vremenskom periodu od 1969-2016.godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
2014. godine geodetski snimak kaže da sam 2m2 u prekršaju na k. č. br.0000

 

To ste vidjeli u geoportalu prema ortofoto...?

Ili je netko precizno izmjerio na licu mjesta?

 

One karte na geoportalu se ne poklapaju točno sa stvarnim stanjem. Negdje su točne, ali ponekad znaju odstupati i više od metar od stvarnih međa. Ponekad objekat, naročito viši, izgleda kao da prelazi među za metar, a zapravo je metar od međe.

 

i država traži da platim kaznu za korištenje 100m2 zadnje 3g.Zemlju nisam koristio niti mi treba.95%navedene zemlje je brina i ne može se koristiti.

 

Kakvu kaznu? Za što?

I što je njima dokaz da ste vi koristili išta osim ta 2 m2 na kojima je šupa?

Je li to ograđeno?

 

 

koliko se iz vaše opisa može zaključiti da potražuju za zadnje tri godine.

 

Najam za (možebitnih) 100 m2 neke vukohebine na tri godine?

 

:misli:

 

Tko tu koga...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija