Jump to content

Prometna nesreća sa psom


silent_ramone

Preporučene objave

Imao sam prometnu nesreću koja je izgledala otprilike ovako:

Ja vozim motor po glavnoj cesti, skrenem na sporednu, gdje ugledam psa na cesti nakon nekih 20-30 metara. Kako bih izbjegao psa, zakočim na pijesku i motor zajedno sa mnom pada na pod.

Motor je dobio manju ogrebotinu, ja također (na nozi).

 

Tko je kriv u ovom slučaju, s obzirom da ne postoji kontakt između motora i psa? Da li je kriv pas (vlasnik, pas je bio na cesti) ili sam ja kriv (neprilagođavanje brzine uvjetima na cesti)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Tko je kriv u ovom slučaju, s obzirom da ne postoji kontakt između motora i psa? Da li je kriv pas (vlasnik, pas je bio na cesti) ili sam ja kriv (neprilagođavanje brzine uvjetima na cesti)?

 

Da si udario psa, bio bi kriv pas jer je bio na cesti, odnosno pred zakonom bi bio kriv vlasnik psa obzirom da je u zakonskom smislu pas stvar za koju odgovara vlasnik.

Kako ne možeš dokazati da je pas bio na cesti, sam si kriv za prometnu nezgodu i ako prijaviš još ćeš i platiti kaznu, mislim da je 1000 kn ako nisu ništa mjenjali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da si udario psa, bio bi kriv pas jer je bio na cesti, odnosno pred zakonom bi bio kriv vlasnik psa obzirom da je u zakonskom smislu pas stvar za koju odgovara vlasnik.

Kako ne možeš dokazati da je pas bio na cesti, sam si kriv za prometnu nezgodu i ako prijaviš još ćeš i platiti kaznu, mislim da je 1000 kn ako nisu ništa mjenjali.

 

Ma prijavio sam policiji isti dan. Napravljen je zapisnik i vlasnik psa je priznao da je pas bio na cesti, no ne i da je došlo do kontakta (jer u stvarnosti i nije došlo do kontakta).

 

Mene sada zanima da li ima smisla podignuti privatnu tužbu protiv vlasnika psa, odnosno kolike su šanse da dobijem takav spor, a s obzirom da nije bilo kontakta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija