Jump to content

Mogucnost zalbe na Zupanijsku presudu?


Law Abiding Citizen

Preporučene objave

Dakle, presuda sa zupanijskog suda mi je navodno donesena. Odbijena je i prihvaca se prvostupanjska.

 

Moje prvo pitanje, mogu li se ja zalit na ponovo na nju? Jer je 1.st. presuda donesena prema novim zakonima, a ja sam radio po starim zakonima. Na tome mi je bila i bazirana zalba, koja nije prosla sada na zupanijskom.

 

Drugo pitanjce, bas gledam na E-Predmetu danas, I vidim nesto cudno. Pise mi da je zalba stigla na zupanijski 3.6.2016, a odluka na nju je donesena 10.6.2016. Ja sam 100% siguran da odluka /nije/ bila donesena kada sam zadnji put gledal na stranicu, a to je bilo u srpnju i u kolovozu. A datum otpreme mi stoji kao 9.9.2016.

 

Pod "Podacima o odluci" mi stoji samo Vrsta Donesene Odluke: Presuda - odbijena zalba - potvrđena presuda 1.st. A pod Datum Pravomocnosti Odluke ne pise nista, kao ni pod Datum Ovrsnosti Odluke.

 

Najvise me zanima odgovor na prvo pitanje i ovo cudo sa time da se presuda magicno pojavila nakon dva mjeseca skrivanja.

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Protiv drugostupanjske presude u našem pravnom sustavu (u parnici), prava žalbe nema. Dakle, ostaju samo izvanredni pravni lijekovi, ukoliko ima osnova za iste te u konačnici ustavna tužba.

 

Što se evidencije statusa spisa u sustavu E-spis tiče, moguće je da se radi o grešci ili zakašnjelom upisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Protiv drugostupanjske presude u našem pravnom sustavu (u parnici), prava žalbe nema. Dakle, ostaju samo izvanredni pravni lijekovi, ukoliko ima osnova za iste te u konačnici ustavna tužba.

 

Što se evidencije statusa spisa u sustavu E-spis tiče, moguće je da se radi o grešci ili zakašnjelom upisu.

 

A koji su to tocno pravni lijekovi? Sori, al nisam bas upoznat sa pravnim zargonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija